Laura Liis Peetso: kõigest kaks kuud tööd muudab nii palju meid ennast ja ka maailma

Laura Liis Peetso vasakult teine

„Kas sa mõtled, et sa suudad või et ei suuda- igal juhul on sul õigus.“ Henry Ford

 

Kes on Laura Liis?

Mu nimi on Laura Liis Peetso. Olen 16-aastane Tartu tütarlaps, kes õpib Hugo Treffneri Gümnaasiumi loodussuuna 10. klassis. Lisaks õppimisele tegelen ma võrkpalliga ning tihti leian end mugavustsoonist väljaspool huvitavates olukordades, olgu selleks siis esinemislava või pangaserv, kust tuleb alla ronida. Mind on iseloomustatud ka kui naerupalli, kellel on alati mõni nali tagataskust võtta.

Vaid kolm kuud enne programmi algust oli Changemakers Academy minu jaoks täiesti võõras nimi. Ühel tavalisel novembrikuu koolipäeval tuli meie geograafiatundi programmi tutvustama Ketlin. Jutu ja video põhjal tundus kõik väga huvitav, kuid ega ma eriti aru ei saanud, millega täpselt tegu on. Algul mõtlesingi, et las ta jääda, mul kooliga niigi palju tegemist. Kui aga kandideerimistähtaeg lähemale jõudis, jäi see mõte siiski painama, ja kui mulle kirjutas Changemakersi tiimist Merili, oli ankeet peagi saadetud. Ma tahtsin midagi lahedat ära teha, midagi suurt.

Kuidas nägi välja CA2020 teekond?

Programmis sain olla üks seitsmendik tohutult vingest tagurpidi karikast (loe: tiimist Sakirak). Lisaks minule töötas selles tiimis veel 5 entusiastlikku neidu: Inganora, Helena, Angelika, Maara ja Vanessa ning sellel teekonnal oli meil üks imearmas ja sihikindel teejuht – mentor Emily. Me tegime koostööd Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühinguga (ELDÜ) ning programmi lõpuks oli valminud meie enda tehtud ja disainitud kaardimäng „Diabatt“, mis lisaks harivusele ja meelelahutuse pakkumisele juhatab diabeeti põdevad noored ELDÜ-ni.

Mida Laura Liis õppis?

Kahe kuu jooksul õppisin ma kõige rohkem oma aega planeerima. Igav juba ei hakanud ning töö kippus napsama ka unetunde, kuid see kõik tuli hiljem kuhjaga tagasi. Sain pista oma nina turundusmaailma, sain aimu, millega täpsemalt tegu, kuidas koostatakse turundusplaane, ning tutvusin erinevate sotsiaalsete ettevõtetega. Programmis sai lahendada ka väiksemaid huvitavaid ülesandeid, mille käigus saime kirjutada CV Online’i blogipostitusi või lasta avalikustada endast uudise mõnes ajalehes. Ma õppisin töötama täiesti võõraste inimestega, kellest on nüüdseks saanud üks kokkuhoidev tiim ning minu ühed parimad sõbrad.

„Kas sa mõtled, et sa suudad või ei suuda – igal juhul on sul õigus“ võtab ilusti kokku, et kõik on tahtmises kinni. Kui endasse uskuda ja vaeva näha, on kõik võimalik. Kõigil, kes on mõelnud Changemakersisse tulla, soovitan seda kindlasti teha. Kõigest kaks kuud tööd muudab nii palju meid ennast ja ka maailma. Seda kogukonda ja meeleolu ei saa kirjeldada, seda tuleb ise tunda.

PS! Ka sinul on võimalus olla oma hirmust üle ning proovida midagi uut. Astu samm enesearengu, uute sõprade ja põnevate seikluste suunas siin.

#makeachange