Supergraafika projekt ehk betooni kritseldustest tänavakunstini

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

18. juulil esmakordselt toimunud Kivila pargi festivali raames sai teoks erakordne tänavakunsti projekt, mille käigus said uued ilmed inetult täis soditud parkuuri alal olevad betoonplokid. 

Roppusi täis kritseldatud betoonblokid ei meeldinud ei seal aega veetvatele noortele ega Kivila pargi ümbruses elavatele elanikele. Just seetõttu otsustasid Tallinna mobiilse noorsootöö meeskond koos Kivila pargi noortega ette võtta supergraafika projekti, et oma ideede ja piltidega anda uus elu inetutele betoonplokkidele.

Kahe nädala jooksul said noored esitada oma kavandeid mobiilsetele noorsootöötajatele. Koos Spektri poe meeskonnaga, kes on kogenud tänavakunstnikud, valiti esitatud kavandite  seast välja parimad tööd. Kavandite pealekandmine toimus ajavahemikus 16.-25. juuli. Projekt andis noortele suurepärase võimaluse ise kätt proovida nii seinamaalingute tegemises kui ka tänavakunstis.

Esialgu veidi keeruliseks kujunenud projekti aitasid teostada Spektri poe meeskond, jagades nõuandeid ja selgitusi seoses spray-värvide ja nende käsitsemisega. Üsna ruttu hakkas betoonpark ilmet võtma. Park on nüüdseks muutunud palju elavamaks, erksamaks ja silmale meeldivamaks paigaks.

 „Tänavakunst tähendab minu jaoks kui üht võimalust väljendamaks minu isiklikku arvamust ühiskonnas toimuva kohta ja muidugi ka kaunistada meie linna halle seinu. Ühiskond suhtub sellesse küll erinevalt – paljudele meeldib, osadele aga üldse mitte. Vanem põlvkond kahjuks ei mõista seda väga. Antud projekt andis mulle aga võimaluse kaunistada kohta, kus ma veedan suurema osa oma vabast ajast ning ka suurepärase võimaluse kätt harjutada. Kindlasti võtaksin veel taolistest projektidest osa,“ sõnab  Daniil Logovoi, kelle ideekavand sai üheks väljavalituks.

Tallinna mobiilse noorsootöö meeskond tänab kõiki, kes selle projekti elluviimisele kaasa aitasid ning tuletab meelde, et noorsootöö prioriteediks on noorte kaasamine ja noorte ideede toetamine. Kui sul on mõni idee anna sellest teada mono@tallinnlv.ee.  Tallinna mobiilse noorsootöö meeskond on alati valmis ära kuulama noori ning toetama neid nende ettevõtmistes ja algatustes.