Ruutu Kuus tutvustas töövarjupäeval oma telgitaguseid

Ruutu Kuus on laia haardega disainibüroo, mille tegevusvaldkond ulatub graafilisest disainist sisearhitektuuri ja tootedisaini. Ühel töisel päeval andis Ruutu Kuue juht Margus Tammemäe Jane Skripitsõnale võimaluse tema tegemistes töövarjuna kaasa lüüa. Nendega tehtud intervjuu kaudu on ka teil võimalus selle ettevõtte igapäevaellu piiluda ja mõlemate osapoolte mõtteid noortest ning ettevõtlusest lugeda. 

ruutukuus

Kuidas tänane päev läks ja mida te tegite?

Margus:
Päev läks kiiresti, nagu alati, aga usun, et Jane sai meie tööst põgusa ülevaate. Hommikul külastasime Ülemiste Citys, kiivrid peas, üht valmivat restorani, kuhu valmistame eritellimusmööblit. Peale seda kohtusime Ülemiste City arendaja Mainor Ülemistega, kelle kontor on meie tehtud. Koos nende turundusjuhiga näitasin väikesel tuuril Janele, milline on meie töö. Pealelõunal sai Jane aga huvitava koosoleku kogemuse. Koos nelja erineva osapoolega mõtlesime koos, millist messiboksi teha madratsi- ja padjatehas Wendrele Saksamaa messil osalemiseks.

Jane:
Töövarjupäev oli minu jaoks meeli avardav. Olen kunagi sisedisaini peale mõelnud ja see äratas mu unistused jälle ellu.

Fotol Ruutu Kuus ettevõtte juht Margus Tammemäe ja töövari Skriptisõna.

Fotol Ruutu Kuus ettevõtte juht Margus Tammemäe ja töövari Skripitsõna

Mis väärtust tõi teie igapäevatöösse töövari?

Margus:
Päev oli veelgi mitmekesisem ja toredam kui tavaliselt. Ma arvan, et Jane sai eelkõige aimu, milline on ettevõtja ja projektijuhi töö. Ma arvan, et need ei ole lihtsad, aga kindlasti mitte igavad. Kui nüüd päris aus olla, siis kogu tööpäeva Jane minuga kaasa ei teinud. Kuna tööd on palju, siis töötan sageli, kui pere läheb magama, arvuti taga edasi. Jane sattus meie juurde väga huvitaval ajal, mil Ruutu Kuus on väga kiiresti kasvamas.

Kui te oleksite oma töövarjuga samavanune, siis millise eriala valiksite?

Margus:
Mina tahaksin õppida arhitektuuri. See on ala, mille kaudu saab maailma muuta. Arhitekt saab ka luua keskkonna, milles ta ise igapäevaselt liigub ja toimetab. Tänapäeva linnapilt on pigem tagasihoidlik. Paljud hullud ideed saavad piduri peale, sest neid on kallis teostada või pole tellijal neisse usku. Ma tahaksin arhitektuuripisikut kõikidesse süstida!

Kuidas inspireeriksid noori olema ettevõtlikumad?

Margus:
Noortele ütleks, et kindlasti tasub proovida. Kui ettevõtmine ka ei õnnestu, siis saate vähemalt kogemuse. Ükski kogemus ei jookse mööda külge maha. Kui sa pole oma äriidees kindel, tuleks leida kogenumad nõuandjad. Oma ideedest peaks igal võimalusel rääkima.

Jane:
Soovitan kindlasti ka teistel noortel töövarjupäevadest osa võtta. Tahaksin ise rohkem teisi liidreid nende igapäevastes professionaalsetes tegemistes jälgida. Ma arvan, et noored kardavad ettevõtlusega alustada, sest on selles valdkonnas liiga kogenematud ning ega koolistki just palju teadmisi ettevõtlusest juurde ei saa. Liidrite jälgimine annab aga tegelikult väga palju aimu ja avab. Tegelikult on tähtis lihtsalt alustada, kasvõi väikeste sammudega. Ettevõtlus on kiirelt arenev ja väga huvitav valdkond, milles ennast proovile panna.


Noorte tööhõive ja ettevõtlikkuse programm Tallinnas

Vastab Triin Bõstrov, Tallinna spordi- ja noorsooameti vanemspetsialist

Tööhõive ja ettevõtlikkuse programm on Tallinna spordi- ja noorsooameti korraldatav projekt, mille eesmärgiks on toetada 16–26-aastaste Tallinna noorte konkurentsivõimet tööturul, õpetada noortele tööeluks vajalikke oskusi ja ettevõtlikku meelt. Programm sai alguse 2016. aasta septembris.

Üheks esimeseks tegevuseks oli töövarjuks olemine, mille muljeid noored ja ettevõtete juhid ka jagasid. Noored käisid töövarjuks disainiagentuurides AKU ja Ruutu Kuus, lisaks Baltika Group‘is, Põhja-Eesti Rajaleidja keskuses, Swedbank‘is, Eesti Disanikeskuses ja abilinnapea Mihhail Kõlvarti juures. Eesmärgiks oli näidata noortele juhtide igapäevatööd ning pakkuda inspiratsiooni ja motivatsiooni.

Miks on töövarjupäevad olulised?

Töövarjupäevad on olulised ja enesearengut toetavad mitmel põhjusel.

  1. See võimaldab noortel näha tööde ja ametikohtadega kaasnevaid tahke, ammuda inspiratsiooni ja õppida midagi uut ning põnevat.
  2. Noored saavad praktilise (töö)kogemuse. Töövarjuks olemine võimaldab näha, kas töökoht ja valdkond võiksid olla sobivad ning huvipakkuvad.
  3. Lisaks saab niiviisi ohtralt uusi kontakte.