Neidi Kulli edulugu – Changemakers Start-Up

Minu nimi on Neidi Kull, olen 18aastane maatüdruk Palamuselt, kes armastab tantsida ja on pööraselt huvitunud tervisest, heaolust, mõtteviisist, sisuloomisest ning ettevõtlusest. Lõpetasin eelmisel aastal edukalt Jõgevamaa Gümnaasiumi, mille üle olen eriti tänulik, sest läbi inspireeriva juhtkonna jõudsin ma Changemakers Start-Upini.

Kui päris aus olla, siis ma alguses tegelikult kartsin registreeruda, sest varasemalt otsisin pidevalt igas oma tegevuses perfektsust taga, mis hoidis mind tagasi uutele väljakutsetele vastu astumast. Teiseks hirmuks oli see, millega on ilmselt paljud kokku puutunud – palud oma sõbrannadelt ka programmis osaleda ja kui nemad pole nõus, siis üksi no üldse ei taha minna. Kuid tegelikult ma tahan oma ellu ebamugavaid olukordi (enesearenguks ülivajalik), siis võtsin julguse kokku ja hoidsin meeles tsitaati, mida ma igapäevaselt oma eesmärkide saavutamisel silmas pean: ,,We are here to make conscious choices toward change, not painstaking choices toward perfection.” ning registreerisin.

Ma olen väga tänulik, et enda mugavustsoonist välja tulin ja osalesin, sest programmi jooksul sain osaleda nii paljudes ägedates loengutes ja lahendada reaalsete ettevõtete probleeme. Meid jagati neljaliikmelisteks tiimideks ning oma tiimis sai kolme päeva jooksul kasutada kõiki oma teadmisi ja oskusi, mida päeva jooksul õppisime: analüüsioskust, turundamist, konfliktide lahendamist, liidrioskust, esinemist jne.

Üks on kindel – selle programmi jooksul kinnistusid kõik need oskused sellepärast, et neid sai koheselt praktiseerida.

Changemakers Start- Upi viimasel päeval saime esitada žüriile, kelleks olid väga edukad ettevõtjad, oma turundusprobleemi lahendusi. Meie tiim küll ei võitnud seda ülesannet, kuid me pälvisime parima tiimi tiitli. Nii mõnus oli näha, kuidas minu tiim arenes kolme päeva jooksul, suutsime aega paremini planeerida ja koostöö läks aina sujuvamaks. Selle lühikese aja jooksul saime väga-väga lähedaseks.

Minu lemmik osa Start-upi puhul oli see, kui meile jagasid lugusid oma ala eksperdid ja ettevõtjad, nt Eesti Ettevõtlik Noor 2019 tiitli võitnud noor ja Signe Ventsel. Nemad tekitasid minus väga suurt janu enesearengu järele. Me saime küsida palju küsimusi, mis aitas koondada kõik mõtted ühte kokku ja endaga ellu kaasa võtta.

Ja kõikidele noortele, kes vähegi soovivad end arendada ja proovile panna, soovitan julgelt registreerida, sest iga päev on uus võimalus teha samme enesekasvu ja õppimise suunas. Ja pidage meeles, et me kõik oleme siin, et kasvada, mitte olla perfektne. Changemakers aitabki meil liikuda oma unistuste poole ja õppida eluks vajalikke oskuseid ning uued sõbrad muudavad Changemakersi poolt korraldatud sündmused üliägedaks. Olen tänulik, et Changemakers suudab nii paljusid noori paremaks muuta! Aitäh, Changemakers, selle kogemuse eest! Aitäh motiveeritud noortele, kes tahavad oma elus midagi korda saata!

Kui sinagi soovid enda tiimitööd ja liidrioskuseid parandada ning leida uusi sõpru, siis tule Changemakers Start-Upi. Registreerida saad siin!

 

Changemakers Start-Up on Eesti esimene noorte liidrioskusi ja tiimitööd arendav virtuaalne programm, mis on mõeldud 14-19aastastele noortele! Võib-olla saab just sinust järgmine Bill Gates, Alexandria Ocasio-Cortez, Simon Sinek või hoopsiki Greta Thunberg?!

Changemakers Start-Upis ootavad Sind ees põnevad tiimitööd ja liidrioskuseid arendavad töötoad. Saad rohkem teada sotsiaalsest ettevõtlusest ning panna ennast erinevates ülesannetes proovile, lahendades reaalseid ettevõtete turundus- ja müügiprobleeme. Kõike seda saab teha ägedal kujul virtuaalselt!
Lisaks astuvad üles üllatusesinejad ja saad tutvuda veel mitme oma ala eksperdiga!