Youtuber’ite erisaade Tallinna noortenädalal

Foto allikas pixabay.com
Foto allikas pixabay.com

Youtube – tänapäevane, trendikas ja kasutuselt kasvav kanal, mille kaudu leiad nii vastuseid küsimustele kui ka teinekord iseenda. 

Ma usun, et igaüks teist, kes sellele artiklile pilgu peale heidab, on kuulnud sõna “Youtube”. Youtube on internetikanal, kuhu inimestel on võimalus postitada videoid. Youtube’ist leiab mitmesuguseid erinevaid videoklippe näiteks muusikast, toidutegemistest, meigikunstist, õpetuslikke videoid, igapäevaelu kujutavaid videoid, challenge‘eid ehk inimeste poolt vastu võetud väljakutseid jm.

Youtube on üks enim kasutatavamaid kanaleid ja vägagi trendikas noorte seas. Ka mitmed Eesti noored on leidnud tee Youtube’i maailma ning on oma videotega teiste seas tuntust kogunud. Youtube’i pisik, millesse meie noored nakatuvad ei mõju samas kõigile.

Näiteks mina, tavaline nüüdisaegne nooruk, olen Youtube’i kohta käivate teadmiste alal inimene kiviajast, kui nii võib öelda. Meie oma õega oleme võrsunud küll ühe ja sama puu tüvest, kuid siiski on juhtunud nii, et oma Youtube’i harituse tasemel asume erinevatel astmetel.

Minu õde on selle trendi kõiketeadja ja oskab une pealt loendada 200 youtuber‘it ehk Youtube’is tegevat aktiivset videote loojat ning lisaks rääkida neist igast ühest personaalselt. Ütleks lausa, et ta põeb Youtube’i nimelist haigust. Igas päevas leiab ta aega, et lahutada meelt Youtube’i videotega ning lisaks ringlevad tal samal ajal peas leidlikud ideed oma uute videote jaoks.

Samas võib öelda, et Youtube avab noortele teid – näiteks maailma virtuaalavarustes võib õnneliku juhuse läbi koguda nii palju kuulsust, et videote tegemise pealt saab hakata raha teenima. Samuti annab Youtube võimaluse praktiseerida oma eneseväljendus- ja esinemisoskust, mis tuleb igal juhul edasises elus kasuks.

Ma ei võta siinkohal seisukohta, kas Youtube’i kanali tegemine on kõigile noortele mõistlik otsus, kuid need, keda videote tegemine ja monteerimine tõesti kõnetab ning kellele tegevus huvi pakub – need lasku aga käia.

Tallinna noortenädalal jagavad oma teekonda ja kogemusi Youtube’i pisikust nakatatud Martti Hallik, Gregor Lillemets, Kaspar Kolk ja Victoria Villig, kes on juba ühe jalaga maailma virtuaalruumi ukselävel ning koguvad hoogsalt populaarsust.

Neil kõigil on meile midagi väärtuslikku jagada. Võtame kasvõi nende järjepidevuse ja ettevõtlikkuse, mis ühel õigel youtuber‘il peab kindlasti käepärast olema.

Ega youtuber olla pole mingi lapsemäng! Iga videoklipi taga peitub tegelikult suur pühendumine ja tahtejõud tänu millele saame meie tulemusi loodud videote näol vaadata ja nautida. Mitmed neist youtuber‘itest on veel koolieas ning nende õlgadel lasub ka õppekoormus, mis sisaldab nii mahukaid kodutöid kui ka valmisolekut täielikuks keskendumiseks ja õppimiseks koolis.

Nõuab palju tahtejõudu, et kooli ja huviringide kõrvalt veel aktiivselt huvitavaid klippe filmida. Lisaks on omaette teemaks nende klippide monteerimine. Tänapäeva kunsti üsna laialivalguvate piiride tõttu võiks selle kõik lausa kunsti alla liigitada.

Mitmed youtuber‘id on salamisi kurtnud, kui palju aega ja vaeva videote kokku panemine võtab, aga taolised raskused neid ei murra. Nad on säilitanud oma tugeva selgroo ning teinud enda kire ja rõõmu kaudu teistegi elu põnevamaks ning lõbusamaks. Niisamuti on oluline ka neile midagi vastu anda, näiteks edastada neile oma tänu selle eest, et nad leiavad aega  meelelahutust valmistada või jagada häid sõnu nende videote aadressil.

Loodetavasti aitab tagasiside nende kirgast ja aktiivset vaimu uuesti laadida ning soov oma tegevusega jätkata kahekordistub.

Kindlasti tulge ja uurige 29. oktoobril kell 13–14 kinos Sõprus toimuval üritusel youtuber‘ite erisaade, mida on rääkida teile neil neljal noorel Youtube’i meistril.


Kogu Tallinna noortenädala programmiga saab tutvuda koduleheküljel www.noortenadal.ee.

Tallinna noortenädala peakorraldajaks on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga