Viis põhjust, miks minna välisvabatahtlikuks

Foto: Daniel Xavier. Allikas: Pexels.
Foto: Daniel Xavier. Allikas: Pexels.

Töö välisvabatahtlikuna võib olla hea algus iseseisvaks eluks. Vabatahtlikuna töötamine annab uusi teadmisi ning aitab iseennast ja oma töösoove paremini tundma õppida. Muu hulgas saad kohtuda uute inimestega ja harjutada koos töötamist. Rahvusvaheline kogemus annab aga lisaks võimaluse avardada nii silmaringi kui ka karjäärivõimalusi. Loe lisaks, millised on need viis põhjust, miks kaaluda välisvabatahtlikuna töötamist. 

Hea algus tulevasteks tööotsinguteks

Rahvusvaheline kogemus, ja eriti just vabatahtlik tegevus, paistab CV-s silma ning toob su teiste seast esile.

Ettevalmistus päris eluks

See aitab sul iseennast tundma õppida ja kasvatab tugevamaks. Kui oled juba kord kohanenud täiesti võõral maal eluga keset võõrast kultuuri ja kombeid, siis võid kindel olla, et edaspidi saad hakkama kõigega.

Töö välisvabatahtlikuna toob Sind välja mugavustsoonist

Teadupärast hakkavad head asjad elus juhtuma ikka siis, kui riskid ning võtad ette midagi sellist, mis sind tõsiselt proovile paneb.

Leiad omale uusi ja põnevaid sõpru

Ühtlasi saad kaasa hea ning kasuliku õppetunni kogu eluks ja seda ilma igavate loengute või suurt raha maksmata.

Avardad oma silmaringi

Lisaks annab see võimaluse panustada vabatahtlikku tööd tehes mõnda organisatsiooni ja kogukonda. Kindlasti on see hea viis teha algust ka mõne uue keele õppimisega.


Töö vabatahtlikuna välismaal

Allikas: Pexels

Allikas: Pexels

Noorteagentuur SA Archimedes

Noorteagentuuri lehelt leiad infot vabatahtliku teenistuse, noortevahetuste, noorte osalusprojektide ja koolituste kohta välismaal.


Euroopa solidaarsuskorpus 

Euroopa solidaarsuskorpus on Euroopa Liidu uus algatus, mille abil luuakse noortele võimalused kas oma koduriigis või välismaal vabatahtlikus tegevuses osalemiseks või ka sellistes projektides töötamiseks, mis on suunatud Euroopa kogukondadele ja inimestele.


EstYes

EstYesi kaudu saad minna vabatahtlikuks Euroopasse ja osaleda nii lühi- kui ka pikaajalistes projektides. Lisaks on sul võimalus osaleda ka väljapool Euroopat – olgu selleks siis sotsiaalsed ja kultuurilised projektid Aasias, kilpkonnade päästmine Mehhikos või festival Euroopas.


MTÜ Mondo

Mondo üks peamiseks tegevusvaldkonnaks on arengukoostöö, mille võtmesõnadeks on vajaduspõhisus, mõjusus ja jätkusuutlikkus.


Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine SCULT

SCULT aitab Sul spordivabatahtlikuna leida spordiüritusi ja -klubisid, et võidaksid uusi kogemusi, sõpru ja meenutamist väärt hetki. Suured spordisündmused ja väikesed armsad ettevõtmised ootavad Sind – nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt!


Involved

Involved abiga leiad põnevaid rahvusvahelisi võimalusi vabatahtlikuks tööks ja praktikaks.


AIESEC 

AIESECi abiga leiad põnevaid vabatahtliku töö võimalusi välismaal. Hoia AIESEC Eesti tegemistel silm peal ka Facebookis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga