Välismaale tööle või vabatahtlikuks? Tutvu võimalustega!

Allikas: Pixabay
Allikas: Pixabay

Kes meist ei tunneks kedagi, kes praegu mõnes välisriigis õpib, töötab või lihtsalt reisib? Kui ka Sina tunned huvi teiste kultuuridega tutvumise, silmaringi ning karjäärivõimaluste avardamise või lihtsalt võõraste maade avastamise vastu, siis võib töö välismaal või töö välisvabatahtlikuna olla just see, mis saab kõike seda Sulle pakkuda.

Foto: Daniel Xavier. Allikas: Pexels

Foto: Daniel Xavier.
Allikas: Pexels

Mida tuleks meeles pidada välismaale tööd otsides?

Välismaal töötamine tähendab mitmeid eeliseid: laiem silmaring ja uued teadmised, sageli suurem palk ning võimalus leida huvitav töökoht Eestisse naastes. Samas peab välismaale tööd otsides olema ettevaatlik. Loe edasi siit.

Foto: Katii Bishop. Allikas: Pexels

Foto: Katii Bishop. Allikas: Pexels

Kaheksa lihtsa sammuga välismaale vabatahtlikuks

Mõnda aega välismaal vabatahtlikuna ehk välisvabatahtlikuna töötamine avardab silmaringi, loob uusi tutvusi ja seeläbi saab teha nii endale kui teistele palju head. Üks võimalus on minna välisvabatahtlikuks Euroopasse EVT ehk Euroopa vabatahtliku teenistuse kaudu. Loe edasi siit.

Töö vabatahtlikuna välismaal

Allikas: Pexels

Allikas: Pexels

Noorteagentuur SA Archimedes

Noorteagentuuri lehelt leiad infot vabatahtliku teenistuse, noortevahetuste, noorte osalusprojektide ja koolituste kohta välismaal.


Euroopa solidaarsuskorpus 

Euroopa solidaarsuskorpus on Euroopa Liidu uus algatus, mille abil luuakse noortele võimalused kas oma koduriigis või välismaal vabatahtlikus tegevuses osalemiseks või ka sellistes projektides töötamiseks, mis on suunatud Euroopa kogukondadele ja inimestele.


EstYes

EstYesi kaudu saad minna vabatahtlikuks Euroopasse ja osaleda nii lühi- kui ka pikaajalistes projektides. Lisaks on sul võimalus osaleda ka väljapool Euroopat – olgu selleks siis sotsiaalsed ja kultuurilised projektid Aasias, kilpkonnade päästmine Mehhikos või festival Euroopas.


MTÜ Mondo

Mondo üks peamiseks tegevusvaldkonnaks on arengukoostöö, mille võtmesõnadeks on vajaduspõhisus, mõjusus ja jätkusuutlikkus.


Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine SCULT

SCULT aitab Sul spordivabatahtlikuna leida spordiüritusi ja -klubisid, et võidaksid uusi kogemusi, sõpru ja meenutamist väärt hetki. Suured spordisündmused ja väikesed armsad ettevõtmised ootavad Sind – nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt!


Involved

Involved abiga leiad põnevaid rahvusvahelisi võimalusi vabatahtlikuks tööks ja praktikaks.


AIESEC 

AIESECi abiga leiad põnevaid vabatahtliku töö võimalusi välismaal. Hoia AIESEC Eesti tegemistel silm peal ka Facebookis.

Töötamine välismaal

Allikas: Pexels

Allikas: Pexels

Eures

Eures on Euroopa tööalase liikuvuse infoportaal ja pakub tööotsijatele infot ning nõustamisteenust töövõimaluste ning elamis- ja töötingimuste kohta Euroopas.

EURES nõustaja oskab anda infot:

  • vabade töökohtade kohta,
  • teise riiki tööle asumise tingimuste kohta,
  • töötamisega seonduvate sotsiaalsete garantiide kohta (erinevad sotsiaaltoetused, töötutoetused jms),
  • tööotsimisega seotud kasulike aadresside ja kontaktandmete kohta EMP liikmesriikides.

Euroopa solidaarsuskorpus 

Euroopa solidaarsuskorpuse kaudu saad lisaks vabatahtlikus tegevuses osalemisele töötada ka sellistes projektides, mis on suunatud Euroopa kogukondadele ja inimestele.


StudentTour

Kui plaanid minna Austraaliasse tööle, siis oled sattunud õigesse kohta! StudentTour lehelt saad kasulikku infot ja nõuandeid Austraalias elamise ja töötamise kohta.


Nordjobb 

Nordjobb on tööprogramm, mis pakub Põhjamaades töövõimalusi suveks noortele alates 18. eluaastast. Peamised töövaldkonnad on põllumajandus, tervishoid, puhastusteenindus ja hooldusteenus.

Artiklite allikas: Teeviit
Teeviit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga