Vabatahtlikkusest otsusekindlamaks

Anna-Maria Uulma. Foto erakogu
Anna-Maria Uulma. Foto erakogu

Tallinna Ülikoolis teisel kursusel sotsioloogiat tudeeriv Anna-Maria (21) hindab elus uusi kogemusi ja põnevaid väljakutseid. Allolevalt räägib Anna-Maria vabatahtlikust tööst, selle rõõmudest ning ootustest. 

2014. aastal otsustasin kandideerida vabatahtlikuks Tallinna noortenädala korraldusmeeskonda. Olin tööl ajakirjanikuna ja kirjutasin Tallinna noortenädalast artikleid Postimehe digiväljaandesse. See oli minu jaoks uutmoodi, kuid tähtis töökogemus, mille sain lisada oma CVsse. Olin varemgi osalenud mitmetes projektides vabatahtlikuna ja teinud muid kaastöid, mis
mind on huvitanud. Nende otsustega on aga igal korral kaasnenud sõprade ja tuttavate poolt üks ja sama reaktsioon: «Kuidas sa viitsid?», «Mina küll ei viitsiks!», «Mida sa sellega saavutada kavatsed?».

VABATAHTLIK TÖÖ – KELLELE JA MILLEKS?

Kui näiteks praegused 15- või 16-aastased noored on umbes nelja aasta pärast tüdinenud ühekülgsest tööst ning soovivad teha kas siis ülikooli kõrvalt või üldse järgnevas elus midagi muud, siis millised võimalused neil erialasteks muutusteks tegelikkuses on? Siinkohal hakkab olulist rolli mängima see, millised on sinu oskused, teadmised ja kogemused. Noorel inimesel jääb tihti oskustest puudu ning seejärel tulebki leppida vähesega.

Tundsin juba teismeeas, et tahaksin tegeleda elus erinevate asjadega. Kuna mitut eriala ülikoolis omandada näis mulle liialt suure koormusena, otsustasin proovida asju, mis mulle korda lähevad. Vabatahtlik töö on minu jaoks parim viis tegeleda sellega, mis peale omandatava eriala mind paelub.

MIKS PROOVIDA TÖÖD VABATAHTLIKUNA?

Alati ei ole tähtis raha. Parim tunne on see, mis tekib hiljem – enneolematu rõõm tehtud tööst ning igatsus selle järele. Minu vabatahtliku töö kogemus ei ole piirdunud ainult noortenädalaga – olen ka varasemalt mitmetes projektides osalenud ja teen seda praegugi.

Miks võiks olla minu soovitus noortele? Lihtne – võta ette ja leia mingi teema, mis sind huvitab. Seejärel otsi ettevõte või muu organisatsioon, kes sellega tegeleb, ning võta nendega ühendust. Räägi oma visioonist ja sa üllatud, kui palju sul on võimalik tegelikult ära teha. Saadud kogemused ei ole tähtsad ainult tulevase töö ja karjääri valikul – leiad omale sõbrad, kes jäävad su ellu kauemaks või lausa kogu eluks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga