Tutvu õppimisvõimalustega välismaal!

Allikas: Pexels
Allikas: Pexels

Elamine ja õppimine välismaal pakub parima võimaluse saada süvateadmisi teise kultuuri tavadest, inimestest ja keelest. Lisaks aitab elamine ja töötamine välismaal edendada rahvusvahelise suhtlemise kogemusi, mis võivad äratada tulevase tööandja huvi.

Õppimisvõimalused välismaal – mida ja kuidas valida?

Teise riiki õppima ja elama minemise võimalusi on palju. Saad mitmeid väärtuslike kogemusi, lood uusi suhteid ja arendad igakülgselt oma võimeid. Ilmselt küsid, kuidas leida endale sobiv kõrgkool välismaal, kui võimalusi on nii palju? Millega peab kindlasti arvestama ja kust saada õiget ja ajakohast infot? Loe edasi siit.

Foto: Anastasiya Gepp. Allikas: Pexels

Foto: Anastasiya Gepp.
Allikas: Pexels

Võimalused keskkooliõpilasena

Keskkooliõpilasena välismaale õppima asumisel on valikuid mitmeid – näiteks mõni lühem suvekursus, (keele)laager või pikemaks perioodiks vahetusõpilaseks minemine. Vahetusõpilased elavad enamasti vahetusperede juures ning õpingud kestavad üldjuhul 0,5 kuni 1 aastat.

YFU Eesti

Alates 1951. a on YFU koordineerinud õpilasvahetust enam kui 60 erinevasse riiki. Vahetusprogrammid võimaldavad õpilastel vanuses 15–18 aastat täiendada ennast välismaal kolme erineva pikkuse ja suunitlusega programmi kaudu.


Evenor

Evenori kaudu saab välismaal omandada nii põhi- kui ka keskharidust ning läbida A-level ja IB-programme.


Rotary Noorsoovahetus

Rotary Noorsoovahetuses saavad osaleda kõik õppivad noored sõltumata õppevormist – olgu see siis kesk-, kutse- või kõrgharidus.


United World Colleges Eesti Ühing

UWC (United World Colleges) on ülemaailmne haridusorganisatsioon, kelle missiooniks on hariduse kaudu ühendada inimesi eri kultuuridest, riikidest ja rahvustest rahu ja jätkusuutliku tuleviku nimel.


VeniVidiVici Õpilasvahetus

VeniVidiVici Õpilasvahetus on mõeldud neile noortele, kes soovivad õppida mõnes teises Eestimaa koolis. Sul on võimalus olla vahetusõpilane uues koolis üks või kaks nädalat. See on täpselt piisav aeg selleks, et vahetuskoolis palju uusi tutvusi luua ja erinevaid tegevusi teha.

Võimalused kutsekooliõpilasena

Foto: Buro Millennial. Allikas: Pexels

Foto: Buro Millennial. Allikas: Pexels

Kutsekooliõpilasena välismaale õppima asumisel on võimalus läbida terve kursus või siis osa sellest välisriigis. Samuti on levinud kutseõppurite vahetuspraktikad teistes riikides.

Välismaal kutsehariduse omandamiseks on kaks võimalust: kas läbida välisriigis terve kursus või ainult osa sellest. Mõlemal juhul tuleb välismaale õppima suundudes end põhjalikult sihtriigi kutseõppe tingimustega kurssi viia, sest Euroopa kutseharidussüsteemid erinevad üksteisest oluliselt. Loe edasi Innove veebilehelt kutseharidus.ee.

Lisaks aitavad Sul kutseharidust välismaal omandada või praktikat sooritada järgmised organisatsioonid.


Erasmus+ programm kutsehariduses

Erasmus+ programm pakub kutseharidus- ja koolitusasutustele võimalust saata õpipoisse ja õppureid Euroopa riikidesse praktikale või võõrustada praktikante teistest riikidest.


Rotary Noorsoovahetus

Rotary Noorsoovahetuses saavad osaleda kõik õppivad noored sõltumata õppevormist – olgu see siis kesk-, kutse- või kõrgharidus.

Võimalused üliõpilasena

Foto: Buro Millennial.Allikas: Pexels

Foto: Buro Millennial. Allikas: Pexels

Kui tahad üliõpilasena välismaale õppima minna, pead kõigepealt otsustama, kas soovid sooritada oma õpingud välisülikoolis täies mahus (astudes sisse väliskõrgkooli), vahetustudengina (eeldab lepingu olemasolu kahe partnerülikooli vahel) või külalistudengina (minnes mitte-kraadiõppurina mingiks ajaks omal käel välisülikooli õppima).

Ploteus

Ploteus aitab leida infot Euroopas õppimise kohta. Ploteus lehelt leiad vajalikku infot elukestva õppimise kohta Euroopas:

  • õppimise ja koolituse võimalused;
  • haridus- ja koolitussüsteemid;
  • vahetusprogrammid ja stipendiumid;
  • info teise riiki minemise kohta.

Dream Foundation

Dream Foundation tegutseb üle Euroopa, et luua võimalusi, tutvustada ja toetada noorte välismaale õppima minekut. Dream Foundationi kaudu on võimalik kandideerida õppima rohkem kui 50 kooli kuni 4000 erialale.


Evenor

Evenor on välismaise hariduse vahendamisele spetsialiseerunud agentuur, mis pakub väga erinevaid haridusprogramme alates keelekursustest lastele ja täiskasvanutele ning lõpetades magistriprogrammide ja täiendõppeprogrammidega.


Rahvusvahelise Hariduse Balti Nõukogu

Rahvusvahelise Hariduse Balti Nõukogu pakub võimalust minna õppima välismaa rahvusvahelistesse keeltekoolidesse, kolledžitesse ja ülikoolidesse ning pakub erinevaid kursuseid ja täiendõppeprogramme.


Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus

Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus kuulub koos 470 teabekeskusega kogu maailmas USA ametlike haridusinfo keskuste võrgustikku. Teabekeskuses on raamatukogu ja andmebaasid, millest leiab infot USA jt maade haridussüsteemide ja õppimisvõimaluste kohta kõigil erialadel ja tasemetel (undergraduategraduatepost-doctoral), sisseastumistingimuste, protseduuride ja hindade, õpingute finantseerimisvõimaluste, stipendiumide, sponsoreeritud programmide jm kohta.


Sihtasutus Archimedes

Sihtasutus Archimedes pakub mitmesuguseid stipendiume erinevatel tasemetel oma õpingute rahastamiseks välisülikoolis.


MOVEONNET – Higher Education Worldwide

Lehekülg pakub põhjalikku ülevaadet ülikoolidest üle maailma ning nende koolide rahvusvaheliste suhete osakondade kontakte.


International Student

International Student on rahvusvaheline välismaal õppimise portaal, mis pakub teavet koolide ja õppimisvõimaluste kohta USAs, Inglismaal või Austraalias.


Ranking Web of World Universities

Webometrics Ranking of World Universities on ülemaailmne ülikoolide pingerida, mis baseerub ülikoolide interneti kodulehekülgede võrgukeskkonda jäetud jälje suurusele (rahvusvahelistumist mõõdetakse seoste arvuga teiste ülikoolide kodulehtedele).


Braintrack 

Ülemaailmne ülikoolide andmebaas.


Artikli allikas: Teeviit

Teeviit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga