GALERII: Tallinna noortenädal Kultuurikatlas

Michael Jacksoni style töötuba (Free Flow Studio). Foto: Tallinna spordi- ja noorsooameti erakogu

Sügisesel koolivaheajal, 21.–24. oktoobril sai Kultuurikatlas toimunud Tallinna noortenädalal nelja päeva jooksul osa erinevatest etenduskunstidest ja uue meediaga seotud töötubadest ning lavastustest. 

Lisaks Kultuurikatlale oli mitmeid ettevõtmisi võimalik tänu Tallinna spordi- ja noorsooameti headele koostööpartneritele külastada ka Tallinna keskraamatukogus ja Eesti Arhitektuurimuuseumi Rotermanni soolalaos.

Tallinna noortenädal. Foto autor Harry Tiits

Tallinna noortenädal. Foto autor Harry Tiits

Noortenädala esimene päev

Noortenädala avapäeval said tänavakunstihuvilised stencil-art töötoas suurele ühispildile oma portree jäädvustada, tantsu töötoas voguing’ut proovida, tsirkuse- ja tantsuetendusi nautida ja enneolematul rulaskulptuuril raju Ziggy Wildi kontserdi saatel jämmida. Puudu ei olnud ka töötubadest, mis pakkusid uusi teadmisi filmi- ja videomaailmast ning põnevaid elamusi LARP-mängudest.

Noorte karjääriloeng "Kelleks Sa ei taha saada". Foto autor Henri Särekanno

Noorte karjääriloeng “Kelleks Sa ei taha saada”. Foto autor Henri Särekanno

Noortenädala teine päev

Järgmisel päeval jätkusid toredad ettevõtmised – lustakas nukuetendus «Sokisööjad», mitmed tantsulised etteasted ja erinevad töötoad. Mainimata ei saa jätta teisel päeval toimunud menukat vene noorte karjääriteemalist arutelu «Kelleks sa ei taha saada?» («Кем ты НЕ хочешь стать?»), kus heitsid oma eriala igavamatele, raskematele ja vähem meeldivamatele külgedele pilgu Andrei Solntsev, Maksim Volkov, Mihhail Tõrtõšnõj ja Aleksei Turovski.

Samal päeval toimus pidulik õhtusöök «Gurmeedinee», kus lisaks headele roogadele pakuti teadmisi toiduvalmistamisest, -stilistikast, -blogimisest ja -fotograafiast. Õhtusöögil juhtis lauatagust vestlust tuntud stilist Ženja Fokin.

Õhtusöök "Gurmeedinee". Foto autor Henri Särekanno

Õhtusöök “Gurmeedinee”. Foto autor Henri Särekanno

Noortenädala kolmas päev

Noortenädala eelviimane päev pakkus meeleolukaid elamusi muusikasõpradele – nimelt toimus sel päeval salongiõhtu, kus astus üles džässmaailmas ilma teinud Miamee ansambel.

© Kaisa Keizars / keizarskaisa@gmail.com

© Kaisa Keizars / keizarskaisa@gmail.com

Noortenädala neljas päev

Tallinna noortenädala viimane päev oli muusika-aastale kohaselt pühendatud muusikale – seda nii töötubadega kui ka Noortebänd 2015 finaalkontserdiga Kultuurikatlas. Noortebänd tähistas tänavu oma 15. tegutsemisaastat ning pidulikul lõppkontserdil selgitati välja õnnelik bänd, kes kannab nüüdseks Noortebänd 2015 võitja tiitlit – selleks on Abandoned Elysium!

Fotonäitus «Raamist välja linnaruum»

 

Noortenädala fotokonkursi "Raamist välja linnaruum" võidutöö. "Rahu". Foto autor Samuel Markovich.

Noortenädala fotokonkursi “Raamist välja linnaruum” võidutöö. “Rahu”. Foto autor Samuel Markovich.

Noortenädala külastajad said Kultuurikatlas uudistada teist aastat järjest toimunud noortenädala fotokonkursi võidutöödest kokku pandud näitust «Raamist välja linnaruum». Kes kohal ei käinud, saab elektroonselt konkursi võidupilte vaadata noortenädala kodulehelt www.noortenadal.ee.

Noored vabatahtlikud

Tallinna noortenädala vabatahtlikud. Foto autor Tanita tammeri

Tallinna noortenädala vabatahtlikud. Foto autor Tanita Tammeri

Tallinna noortenädala õnnestumisse andsid olulise panuse lisaks headele koostööpartneritele noortenädala vabatahtlikud, kellele Tallinna spordi- ja noorsooamet on väga tänulik. Noored olid suureks abiks nii sündmuse kajastusel kui ka korralduslikul poolel. Noortenädala meediatiimi kirjutatud artiklid ilmusid noortenädala eriveebis Postimees.ee keskkonnas. Loe noortenädala eriveebi SIIT.

Tallinna noortenädala programmist sai osa üle 1500 noore, keda ootame ka järgmistel aastatel elamusi koguma. Tallinna noortenädal 2016 toimub taas sügisesel koolivaheajal.


Vaata Tallinna noortenädala galeriid.