Suvematkad koos välisvabatahtlikega

Noored välisvabatahtlikud Viru rabas
Foto: erakogu
Noored välisvabatahtlikud Viru rabas Foto: erakogu

Eestis ei ole aastaid nii ilusat suve olnud kui praegu. Päevitajatel, ujujatel, loodusesõpradel ja esmakordsetel matkajatel on hea võimalus loodusesse päikest ja värsket õhku nautima minna. Meie projekt keskendub esmakordsetele matkajatele, andes neile võimaluse Eesti looduse ja matkamisvõimaluste tundma õppimiseks ning toredaks aja veetmiseks.

“Suvi on käes – nüüd on õige aeg mõneks ajaks linnatolm jalge alt pühkida!” See oli meie moto, mis oli mõeldud kõigi nende linnainimeste innustamiseks, kes on loodusega sideme kaotanud või pärast pikki talvekuid argielust tüdinud. Me tahtsime teha lühikese distantsiga matkasid, mis oleksid kõigile jõukohased ja toimuksid radadel, kus on piisavalt palju vaatamisväärsusi. Veel tahtsime õpetada baasoskuseid, mis tuleksid looduses olles kasuks, seega võtsime toitu kaasa ja näitasime rühmale, kuidas puid lõhkuda ja lõket teha, ning valmistasime siis selle kohal liha ja köögivilju.

37604951_1590439871067822_6016883722928783360_n

Rabad on sellise plaani ellu viimiseks kõige sobivamad kohad. Valisime Viru ja Mukri raba matkarajad nende juurdepääsetavuse, paljude vaatamisväärsuste ja lõkkekohtade pärast. Samuti asuvad need matkarajad Tallinna lähedal ning mainimata ei saa jätta nendes rabades asuvaid järvi, kuhu on kuumal suvepäeval mõnus sisse hüpata.

Tänu suurepärasele Euroopa vabatahtlike programmile, mille kaudu Eestisse tulime, oli meil võimalik seda projekti programmi eelarvest rahastada ning kõik osavõtjad said neid kahte hämmastavat kohta tasuta kogeda. Paljud osavõtjad olid välismaalased erinevatest riikidest, kuid saime ka mõnele eestlasele näidata, kui hingematvalt kaunis on nende kodumaa.

Eestisse tulles kuulsime, et enamik eestlased jumalasse ei usu. Hiljem lähemalt uurides avastasime, et eestlaste südames on koguni kaks jumalat: muusika ja loodus. Viimase avastasime juba pärast paari matka metsades, rabades, järvede ääres ja teistes kaunites kohtades. Tahtsime sellist kogemust teistelegi pakkuda.

37661406_1590439914401151_6249387594199597056_n

Kokkuvõttes olid matkad väga edukad, kõigil osavõtjatel oli tore ning lõkke ääres üksteise tundmaõppimine ja hämmastavate vaatamisväärsuste nägemine oli lõbus. Arvamusi osavõtjatelt:

Mul on hea meel, et sain EVT (Euroopa vabatahtlike teenistuse) vabatahtlike korraldatud Mukri raba matkaseiklusest osa võtta. Matkal oli kümme inimest seitsmest riigist üle terve maailma ning nendega oli väga vinge koos olla, üksteist tundma õppida ja samal ajal meid ümbritsevat kaunist loodust nautida. See oli väga positiivne kogemus. Suured tänud korraldajatele!

Karim Ismail Somaalimaalt

Suured tänud Sofiyale ja Simonile hästi korraldatud matka eest! Ma ei teadnudki varem, et Eestis selline koht on, kuid nad näitasid mulle loodust väga kaunist küljest! Kõik oli suurepärane: matkarada, maitsev ja tervislik toit ning värskendav ilm! Mulle meeldis, et seltskond koosnes nii erineva taustaga inimestest. Rääkisime oma kodumaa, kultuuri ja usundi tavadest. Mõned inimesed alles avastasid EVT (Euroopa vabatahtliku teenistuse), seega jagasime nendega informatsiooni ja isiklikke kogemusi. See oli suurepärane matk koos suurepäraste inimestega!

Anastasia Olina Venemaalt 

Sofiya Haurylenka Valgevenest ja Laszlo Simon Barnabas Ungarist veetsid Erasmus+ Euroopa vabatahtliku teenistuse raames Eestis 11 kuud. Kui soovid vabatahtliku teenistuse kohta rohkem teada saada, loe SA Archimedese Noorteagentuuri kodulehelt.

Artikli autorid:
Sofiya Haurylenka
Laszlo Simon Barnabas
Välisvabatahtlikud Eestis

erasmus-logo-high-resolution

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga