Suvekalender koondab tegevusi Tallinna lastele ja noortele

Illustratiivne foto. Allikas pixabay.com.
Illustratiivne foto. Allikas pixabay.com.

Tallinna Spordi- ja Noorsooameti suvekalendrist leiab infot üle 300 suvel toimuva lastelaagri ja ürituse kohta.

 

Üheks heaks arendavaks ja lõbusaks aja veetmise võimaluseks on osaleda suvistes linnalaagrites. Linnalaagrite vahetused algasid juba juuni esimesel nädalal ning vältavad suve lõpuni. Tallinnas toimuvates ühe- kuni viiepäevastes linnalaagrites saab näiteks proovida surfamist, meisterdada, musitseerida käsikelladel, õppida robootikat ja animatsiooni ning teha sporti. Linnalaagrites käiakse ka ekskursioonidel, külastatakse muuseume, loomaaeda, elamus- ja mängukeskuseid, viibitakse palju värskes õhus ja mängitakse.

Pealinnas tegutsevad huvikoolid ja muuseumid pakuvad mitmeid arendavaid kursuseid, mis on suunatud rohkem õppimisele ning praktiliste oskuste omandamisele. Näiteks 17. juunil toimuval Energia avastuskeskuse avastuspäeval lapsele räägitakse, kuidas anda esmaabi ja kuidas käituda ohtlike ilmaolude korral. Koos harjutatakse nii elustamisvõtteid kui ka haavade sidumist. Üritusele oodatakse kõiki uudishimulikke 9–12-aastaseid lapsi.

Tallinna raamatukogud ootavad nii väikeseid kui ka suuri raamatusõpru. Kavas on lauamänguõhtud, meisterdamistunnid, keelekursused, lugemisklubi ja muud põnevat. Keelehuvilised saavad koolivaheajal õppida hiina keelt või proovida kätt robotite programmeerimises.

Ka noortekeskused on suvisel koolivaheajal lastele avatud ning korraldavad linnalaagreid, töötubasid kui ka muud põnevat väljaspool noortekeskust. Näiteks Põhja-Tallinna Noortekeskus kolib kaheks nädalaks (08.–19.07) Stroomi randa, kus pakutakse noortele erinevaid tegevusi.

Teatmik on elektroonsel kujul leitav eesti ja vene keeles Tallinna noorteinfo veebilehel www.tallinn.ee/suvekalender.

Suvi täis seiklusi!

Suvi täis seiklusi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga