Selgusid 2019. aasta parimad noorteprojektid ja aasta vabatahtlik

85062734_3370405436308983_4597629634144632832_o

5. veebruaril toimus juba viieteistkümnendat korda noorsootöö tunnustuskonkursi „Suured teod 2019“ auhinnagala, kus kuulutati välja parimad teod ja tegijad Tallinna noorsootöös. Konkursile esitati 72 nominatsiooni ja auhindu jagati viies kategoorias – Tallinna noorte suured teod, suured teod Tallinna noortele, aasta noorsootöötaja, aasta noor vabatahtlik ning aasta noorteühing.

„Tallinna noor vabatahtlik 2019“ tiitli pälvis Jako Kriitberg, kes teeb vabatahtlikku tööd väga riskantses, kuid samas põnevas valdkonnas. 2019. aasta suvel läbis Jako spetsiaalse koolituse ja kehalised katsed ning septembris sai temast abipolitseinik. Perioodil september kuni detsember töötas ta vabatahtlikuna kokku ca 150 tundi, tehes tööd eelkõige reedeöistes vahetustes ning andes oma panuse ühisreidi „Avalik kord ja alaealine“ läbiviimisel.

Lisaks Jakole märgiti žürii poolt vabatahtlike kategoorias ära Mari-Liis Asu, kes lööb aktiivselt kaasa nii Laagna raamatukogu kui Lasnamäe Lastekeskuse tegevuses.

Kõige tihedam konkurents oli kategoorias „Suured teod Tallinna noortele 2019“, kuhu esitati ühtekokku 32 nominatsiooni. Seekord napsas võidu Kristiine, Põhja-Tallinna ja Kesklinna noortekeskuste poolt korraldatud projekt „GiT GuD E-spordi võistlused“. Projekti eesmärk oli toetada ja panna noori avastama arvutimängude sotsiaalseid ja arendavaid aspekte, andes neile võimalused tegeleda huvipakkuvate tegevustega üheskoos turvalises ja arengut soodustavas keskkonnas. Noored said harjutada ja arendada oma strateegilise mõtlemise meeskonnatöö oskusi. Projekti raames toimusid erinevad töötoad ja võistlused, millest võttis osa kokku 1045 noort.

Žürii poolt leidsid äramärkimist veel MTÜ Keerdtrepi ja Pääsküla noortekeskuse projekt „Rattad alla“, noortesaade NOVA ja Tallinna Tehnikagümnaasiumi meeltenädal.

„Tallinna noorte suured teod 2019“ kategooria võitjaks osutus Tallinna 32. Keskkooli EV101 tantsupidu „Liikudes uude sajandisse“. Projekti raames korraldati 150 inimese koostöös vabariigi aastapäeva kooliaktuse puhul liikumiskontsert, mille eesmärgiks oli luua liikumiskava, milles said osaleda kõik vanuseastmed, vilistlased ja õpetajad üheskoos. Samuti anti võimalus noortele koreograafidele enda loomingu ja mõtete avaldamiseks. Iga esinemisnumber esitles erinevaid väärtusi ja tundeid: värskus ja liikuvus, mängulisus, katsetamine, julgus ja tasakaalu, vabadus ja töökus, armastus, rõõm ja sõprusust.

Tallinna noorte poolt algatatud projektide kategoorias pälvisid äramärkimise veel Jakob Westholmi Gümnaasiumi 6.a klassi õpilaste algatus annetuste kogumiseks mängude ja mänguasjade ostmiseks Tallinna Lastehaigla operatsioonijärgsesse ärkamistuppa ning Tallinna Pae Gümnaasiumi programm „Elavad pildid“.

2019. aasta noorteühinguks Tallinnas kuulutati MTÜ Noorteklubi Active, kuhu kuulub üle 300 noore ja mis panustab peamiselt Raadiku piirkonda, kus korraldati erinevaid tegevusi, millega arendati noorte sotsiaalseid oskuseid ning hoiakuid oma elukeskkonna ja kogukonna suhtes. Äramärkimist leidis ka Lasnamäe Noortenõukogu, mille peamiseks eesmärgiks on noorte huvide ja ideede edastamine linnaosale ning Lasnamäel elavate ja õppivate noorte kaasamine linnaosa arengu planeerimisse.

„Tallinna aasta noorsootöötaja 2019“ tiitli pälvis Pääsküla noortekeskuse juhataja Kristiina Jürman, kelle eestvedamisel algatati pilootprojekt, mille raames kombineeriti formaalõpe mitteformaalsega ning loodi võimalus kooli noortele valida huvitunnina ekstreemsporditunnid. Noorsootöötajatest märgiti veel ära Maris Uusküla Valdeku noortekeskusest ning Lasnamäe Huvikooli ja MTÜ Noorteklubi Active noorsootöötaja Jelena Gusseva.

„Suured teod“ konkursi korraldajaks on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ning selle eesmärk on tunnustada Tallinna noorsootöösse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi, organisatsioone ja tegusid ning vabatahtlikuna tegutsenud noori.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga