Pühapäeval toimuvad Vabaduse väljakul Hiina uusaasta pidustused

Illustratiivne foto. Allikas pixabay.com
Illustratiivne foto. Allikas pixabay.com

Pühapäeval, 19. jaanuaril tähistatakse Tallinnas Vabaduse väljakul juba üheteistkümnendat korda uue aasta saabumist Hiina kalendri järgi.


Metallroti aasta puhul saabuvad Eestisse Pekingi ooperi ja kunstide kolledži artistid, mongoli laulja ja laululooja Daichin Tana koos bändiga HAYA ning hiina käsitöölised ja jääskulptor. Huvilised on oodatud Vabaduse väljakule juba kell 12, kontsert toimub kell 16–18. Kui möödunud aastatel on ürituse lõpetanud ilutulestik, siis sel aastal toimub keskkonnale mõeldes hoopis võimas tulešõu.

Meie oma artistide esituses saab Vabaduse väljaku laval näha Tai-Chi Spordiklubi etteastet, draakoni- ja lõvitantsu, trummareid Silver Ulviku juhtimisel ja Müstika Tantsustuudio tulešõud. Samuti pakutakse ka Hiina roogi ja kaupu.

Traditsiooniliselt valmivad pealtvaatajate silme all samaaegselt hiina kunstniku jääskulptuur ja Tauno Kangro modelleeritud teos. Sel aastal kujutavad skulptuurid rotte.

Täiendusena kuulub sel aastal põhiürituse juurde ka lisaprogramm, millest leiab nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias koostöös Pekingi ooperi ja kunstide kolledžiga toimuva loengu ja töötoa kui ka Viru hotellis korraldatava turismiettevõtetele suunatud seminari.

Tasuta üritused toimuvad Tallinna Kultuuriameti ja Pekingi Kultuuri- ja Turismibüroo koostöös.

 Lisainfowww.tallinn.ee/hiinauusaasta

Hiina Uusaasta

Hiina Uusaasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga