Peagi valmib uus Kopli rulapark

Allikas: Pexels
Allikas: Pexels

Tänavu kevadel alustab linn Kopli tänaval asuva ekstreemspordiväljaku taastamistöödega. Parki on plaanis rajada kaks eraldi sõiduala, kus saavad ekstreemsporti harrastada nii algajad kui ka kogenumad sõitjad. Kopli rulapark valmib suvel.

Uus ekstreemspordiväljak rajatakse Põhja-Tallinna Noortekeskuse kõrvale vana rulaplatsi asemele, mis tuli demonteerida ohtlikkuse tõttu. Aprillikuus on koostöös noorte eskstreemsportlastega valminud väljaku eskiisjoonis.

Kopli rulapargi projekt, Põhja-Tallinna Valitsus

Kopli rulapargi projekt, Põhja-Tallinna Valitsus

Projekteerimistööde käigus valminud projekt näeb ette kahe eraldi sõiduala rajamist algajatele ja kogenud sõitjatele. Rulapargi ehitamise üle arutlemisega alustati märtsis, mil Tallinna spordi- ja noorsooameti eestvedamisel kogunes esimene koostöögrupi kohtumine, kus osalesid ka noorte huvigruppide esindajad.

Kohtumise tulemusel valmis esialgne ekstreemsportlaste poolt kokku pandud visioon sellest, millist parki nad Koplis näha sooviksid. Linn andis noortele ette vaid ühe kriteeriumi – park peab vastama nii algajate kui ka kogenud sõitjate ootustele. Ühiselt otsustatigi, et taasavatavasse rulaparki rajatakse seega kaks eraldi sõiduala – üks harjutus- ja soojendussala ja teine juba kogenenud sõitjatele.

Uue rulapargi rajamisel annavad töögrupis oma panuse nii rula, BMX-ratta, tõukeratta kui ka trikirulluisu harrastajad.

Kopli tänava rulaplats rajati enam kui kolmteist aastat tagasi. See koosnes üheksast atraktsioonist ja oli aktiivselt kasutuses kuni 2016. aastani. 2019. aasta suvel taasavatakse Kopli ekstreemspordipark uuesti, kuid seda oluliselt suuremas mahus kui varem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga