Noortebänd 2016 – The Notes

Noortebänd 2016 tiitli võitja The Notes. Foto autor: Toni Läänsalu
Noortebänd 2016 tiitli võitja The Notes. Foto autor: Toni Läänsalu

Tänavune Noortebändi finaal toimus 28. oktoobril kinos Sõprus. Humoorikate saatejuhtide sõnadega algas Noortebändi finaalkontsert kell ning avapaugu üritusele andis meie oma Rasmus Rändvee. Meeleolu sättis paika ka lõbus valgustus. 

Esimesena astus lavale kolmeliikmeline poistebänd Raplast, The Notes, kes esitas kolm väga südamlikku ning nostalgilise indie-kõlalist laulu. Peamiselt saatis neid kitarr, millele anti väga huvitav pööre, kui seda kasutati ka trummina. Nende esimene laul “On Aeg” andis edasi imeilusa melanhoolse kõla. See kitarrisaatel teos võitis tõenäoliselt publiku südamed juba alguses, kuna aplaus, mis sellele järgnes, oli esimese laulu kohta hämmastav. Veel laulsid nad inglisekeelse laulu “Leave My Mind”, mis oli pungil emotsioone ning tõi ka inimestele publikus pisara silma. Rahva aplaus oli märkimisväärne – laulud olid liigutavad ja nendega oli kerge samastuda, poisid said imehästi hakkama ning väärisid kahtlemata oma kohta finaalis.

Järgnevalt astus lavale kahe venna bänd Fuqtual oma heavy rock soundiga. Poisid esitasid kaks vokaalteost ning ühe sõnadeta laulu, mis oli valminud Noortebändi finaaliks. Vokaalsetel lauludel oli selge rokk-kõla, mis väljendus omalaadsel viisil ka esinejate näoilmetes. Finaalkontserdiks valminud teos oli väga emotsionaalne, kurva alatooniga ning mõtlemapanev ning oli tunduvalt rahulikuma kõlaga kui nende sõnadega laulud.

Kolmas esineja oli unikaalne räpiteostega esinev EIXD. Tegemist on kaheliikmelise bändiga ning koosnes vokalistist ja helipuldi eest vastutavast isikust, kes andis lauludele väga erilise lihvi. Üsna noor ent uskumatult andekas laulja räppis väga liigutavatel teemadel ning kõik kolm lugu olid äärmiselt kaasahaaravad. Emotsioonikatele laulusõnadele lisandusid võimsad loodushelid ja just need andsid juurde kõla, mis puudub teistel räpplauludel. Publikule läks bänd väga hästi peale, kuna aplaus oli taaskord märkimisväärne.

Lisaks kahe- ja kolmeliikmelistele bändidele astus lavale ka traditsiooniline viieliikmeline ansambel Charlemagne, kus vokalistiks oli neiu, kes oli ainulaadse ja võimsa häälega isiksus. Kõik kolm esitatud laulu olid rokilikus indie-stiilis – kergelt flirtivad ning kaasahaaravad. Bändi lavaesinemisele andis plusspunkte kindlasti ka kõikide liikmete voolav liikumine enda muusika saatel. Esitusest oli tõepoolest näha, et nad nautisid iga nooti, mille nad kõlama panid.

Viimasena vallutas lava ja tõenäoliselt ka publiku südamed sooloesineja Lepatriinu, kes oli tõenäoliselt kõige silmapaistvam finalist. Enesekindla ning väga armsa olekuga Triinu astus lavale koos oma ukulele ja kitarriga ning võitis rahva poolehoiu juba oma vaikse naeruga. Lisaks saatis ta iseend ka helipuldis, mida ta pillimängu kõrvalt sujuvalt kontrollis. Iga esitatud laul oli meistriteos ning omaloomingut oli laulusõnades küllalt tunda. Kõik teosed olid inglise keeles, väga mitmetaktilised ning akustilise saatega. Lepatriinu esinemise lõpus kõlas publiku kõrvulukustav aplaus.

Noortebänd 2016 võitjaks sai esimene lavaleastuja The Notes ning vääris minu silmis igati enda võitu. Nende akustiline ning innovaatiline kõla võitis publiku, zürii ja rahva südamed. Enda võidus olid nad üsna üllatunud, kuid kolme poisiga bänd omab kolmepeale kokku juba ligi kolmekümment aastat muusikakogemust. Pundis on üks seitsmeteistaastane ning kaks üheksateist aastast noormeest, kes panid ametlikult oma bändi kokku selle aasta veebruaris just konkurssi jaoks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga