Noorelt miljonäriks? Swedbank täispikk intervjuu

 

Palju räägitakse, et inimesed elavad tihtilugu palgapäevast palgapäevani ning säästude omamine tundub olevat kauge unistus. Teisalt on päevakajaliseks saanud aga rahatarkus – kuidas planeerida enda oste, panna raha kõrvale või hoopiski investeerida? Karjääristuudios külas Swedbank Rahaasjade Teabekeskuse praktikant Meelika.

“Teadmised on pigem head, kuid murekohaks käitumine ja hoiakud rahaasjade suhtes. Samamoodi nagu trenni tegemisega – igal aastal lubad, et nüüd lähen trenni, aga lõpuks ikkagi miskipärast sinna ei jõua,”  võtab Meelika kokku inimeste rahatarkuse.

Rahatargaks saamisel tasub võtta aluseks rahatarkuse trepp, mis koosneb mitmest erinevast sammust – alustades eesmärkide püstitamisest, lõpetades raha kasvama panemisest ehk investeerimisest. “Kõigepealt on oluline koguda endale säästupuhver või meelerahufond,” julgustab Meelika inimesi end rahaliselt kindlustama. Lisaks toob välja, et noore inimesena liitus ise alles värskelt kolmanda sambaga, mis on mõistlik variant raha kogumiseks. “Kui aastaajaga panen sinna 1000€, siis riik toetab seda tulumaksutagastusega ja ma saan sealt 200€ tagasi. Ehk mina oleksin nagu ainult 800€ investeerinud.”

Meelika arvab, et tegelikult on just eelarvetabeli täitmine tulevase miljonäri esimene samm. Soovitades proovida selleks nii mobiilirakendusi, Swedbanki eelarve blanketti või hoopiski panna kulud kirja Exceli tabelisse. Küsimusele aga, et kui kiiresti saab noor inimene miljonäriks, peab Meelika tõdema, et see ei juhtu kiiresti. „Tuleb noorest peale olla rahatark ning mõelda selle peale, mis ma oma rahaga teen!“ sõnab ta lõpetuseks.
Vaata ja kuula lähemalt Karjääristuudio intervjuust:

Ole kursis, mis töömaailmas toimumas – www.karjaarileht.ee!