Nähes ebaõnnes ilu

Välisvabatahtlikud ja nende tuutorid

 

Viis kuud tagasi saabusid Tallinna kaheksa rahvusvahelist vabatahtlikku Türgist, Venemaalt ja Saksamaalt, et kogeda noorsootööd Eestis ja Tallinnas, avastada iseennast ja mõista, milline mõju on vabatahtlikul tegevusel maailmas üleüldse. Nad kõik lootsid luua tihedaid kontakte Eesti inimestega ja plaanisid võimalikult palju ringi reisida.

Kahjuks pööras meie kõigi jaoks ootamatu jõud – koroona – nende ootused pea peale. Koroona puges samm-sammult ka vabatahtlike igapäevaellu, mis algas maskide kandmisega ja lõppes täieliku isolatsiooniga. Selle asemel, et küpsetada noortega välismaiseid roogasid, jagatakse retsepte nüüd sotsiaalmeedias. Noortekeskuses noortega koos käsitöö tegemise asemel saavad nad jagada nüüd ainult õpetusi selleks. Pikk lugu lühidalt – kõik läks veebi ja isiklike kontaktide loomine muutus pea võimatuks.

Aga ehk tuleks olukorra mõtestamiseks nimetada seda hoopis väljakutseks, mille lahendamine sõltub sellest, kui hea kohaneja sa oled? Saksamaalt pärit 18-aastane Sabrina Strötzel ütles, et töö muutus küll võrgus töötamise tõttu keerulisemaks, kuid tänu noortekeskuses toimivale heale meeskonnatööle seisame selle väljakutse ees kogu meeskonnaga.

Ehkki vabatahtlike töö on oluliselt raskendatud, on nad siiski õnnelikud, et otsustasid siia tulles liituda Euroopa Solidaarsuskorpuse (ESK) programmiga.
Esimesed 4 kuud hõlmasid endas sotsiaalsete oskuste parandamist, suhetlemist erinevate inimestega, vaadates Tallinna põliselaniku pilgu läbi ning iseenda paremini tundma õppimist. “Ma arvan, et tõeliselt õnnelikuks saadakse ainult siis, kui tead, kes sa oled ja mis sind eristab,” ütles 19-aastane Rabea Wilms Saksamaalt. Rahvusvahelised noored täiskasvanud tegelevad siin olles ka isikliku arengu teemadega.

30-aastane Türgist pärit Yunus ışıldar märkis: „Corona tegi kogu meie elu raskemaks, kuid rahvarohkete linnade külastamise asemel uurime nüüd hoopis Eesti vaikset loodust, et koroonal ei oleks võimalust meid tabada. Muidugi peab mõnda asja tegema teisiti, kuid teistsugused lähenemised ei ole tingimata halvemad. ”

 

Loo autor: Rabea Wilms

Käesolevat projekti toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Euroopa Solidaarsuskorpuse programmis

erasmus+_noored_valgeltaustal

 

 

 

 

ET-european_solidarity_corps_LOGO_CMYK

 

 

www.euroopanoored.eu