Mida oodata 21. sajandi töömaailmast?

Illustratiivne foto. Allikas pexels.com
Illustratiivne foto. Allikas pexels.com

Oled noor ja töötad kohvikus ettekandjana? Või teenid lisaraha hoopis vabakutselise veebidisaineri või graafilise disainerina? Kas käid nädalavahetuseti vabatahtlikuna loomade varjupaigas abiks ja õpid tsükliõppes rahvusvahelisi suhteid? Või oled otsustanud ennast arendada ja osaled veebikursustel sind huvitavatel teemadel Harvardi või Yale’i Ülikoolis? 

See on keskne läbilõige 21. sajandi noorest töötajast, kes on globaalse haardega, mitmekülgsete oskustega, koostööaldis, kohanemisvõimeline, loov ja jagab oma teadmisi ning kogemusi eri tööandjate vahel, tehes sealjuures ka iseseisvat tööd, näiteks oma isiklikus ettevõttes.

Mida aeg edasi, seda olulisemaks on kujunemas tervikpildi nägemise oskus, ettenägelikkus ja pidev enesetäiendamine. Selleni on viinud globaliseerumine, rahvastiku kiire vananemine ja rahvaarvu kasv, ning samuti kiire tehnoloogiline areng, mis omakorda kujundavad tugevalt ka töömaailma.

Paari kümnendi pärast on reaalsuseks saamas töökohad, mida veel praegu polegi või mis on alles populaarsust kogumas, näiteks, nagu 3D-printeri meister, tarkvaraarendajad, turundusspetsialistid, geneetika konsultandid ja küberjulgeolekuspetsialistid.

Selleks, et edukalt 21. sajandi töömaailma trendidega kaasas käia, on tähtis arendada noorte tööoskusi. Septembrist algab Tallinnas noorte koolitussari „Arengulaborid“, mis vältab kuni 2018. aasta aprillini. Koolitus on suunatud 14–19-aastastele Tallinna vene noortele, eesmärgiga arendada tööoskusi ning toetada konkurentsivõimet tööturule sisenemisel ja ka seal püsimisel.

Noorte koolitussarja raames toimuvad töötoad juhtimisoskuste, probleemide lahendamise, koostöö, loovuse, innovatsiooni ja kohanemisvõime teemadel. Sari saab alguse 30. septembril 2017 ja tasuta koolitustele saab end registreerida Tallinna noorteinfo veebilehel www.tallinn.ee/koolitussari-arengulaborid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga