MEELED VABAKS

"Meeled vabaks" projekt

23.-26. augustil toimus projekt „Meeled vabaks“, mille eesmärk oli noorte sotsiaalsete oskuste arendamine ja oma 5 meele parem tunnetamine. Samuti oli väga olulisel kohal suhtlemine erivajadustega noortega. 

Projekti viisid läbi Tallinna mobiilsed noorsootöötajad Kristiina Vall ja Kristina Benkivskaja. Lisaks olid suureks abiks projekti korraldamisel ka vabatahtlikud Darja Melnik ja Darja Kuznetsova. Projekt toimus Laulasmaa puhkekeskuses.

See ei olnud pelgalt noorte seltskonna kohtumine, vaid andis võimaluse noortel leida uusi sõpru ja saada uusi teadmisi läbi erinevate mängude, arutelude ning analüüside. Noored said astuda välja oma mugavustoonist pakkudes võimalust avastada iseenda kohta nii mõndagi uut. Olulist rolli mängis ka erivajadustega noorte osalemine projektis andes teistele parema ülevaate, kuidas erivajadustega inimestega suhelda ja kuidas neid paremini mõista. Kõik osalejad panid proovile ka oma 5 meelt: nägemise, kuulmise, kompimise, maitse, lõhna/haistmise.

Programm oli rikkalik ja sisaldas ka külalisesinejaid. Esimene külalisesineja oli trummar Rauno Vaher, kes viis läbi meistriklassi djemba (pillimäng) mängima õppimiseks. Teine külalisesineja oli  Kadi Sink (instagram @dohuman), kes viis läbi karakteri loomise töötoa.

Projekt sujus hästi ja noorte tagasiside põhjal oli aru saada, kui vajalik see projekt neile on ja kui palju nad sellest juurde said. Kuna kõigil oli väga tore, oli suur soov projekti vähemalt nädala võrra pikendada! Kõik osalejad leidsid enda jaoks midagi uut – kes leidis uued sõbrad, kes sai uusi ideid ja teadmisi, kes juurde turvatunnet ja kes lihtsalt õppis end paremini väljendama.

Kuna projekt oli edukas, jätkub see kindlasti ka järgmisel aastal, kuid siis juba täiendatud kujul, võttes arvesse kõikide osalejate vajadusi. Samuti täiendatud programmi ja laiendatud võimalustega!

Osalejate kommentaarid:

Darja Melnik

“Mul oli väga hea meel olla projekti “Meeled vabaks” liige. Osalen projektis juba teist aastat järjest, kuid tunnen endiselt, et õppisin väga palju uut nii enda kui ka inimeste ja elu kohta enda ümber. Just sel aastal võimaldas projekt mul avastada ja paremini tundma õppida enda loomingulisemat ja kunstilisemat poolt. Väga meeldis, et projekt toimus linnast väljas ja kestis mitu päeva, sest nii sain paremini tundma õppida ka teisi projektis osalejaid. Projekti jään meenutama ainult meeldivate ja südantsoojendavate mälestustega.“

Kirill Žukov

„Need väga mitmekülgsete, rõõmsameelsete ja sõbralike inimeste seltsis veedetud päevad jäävad kauaks meelde.“

Erinevalt teistest projektidest, milles mul on õnnestunud varasemalt osaleda, ei olnud sealsed tegevused liiga koormavad. Loomingulised tegevused ja põnevad meeskonnaülesanded ning sellele lisaks siirad vestlused vastupidi inspireerisid ja andsid mulle mõtteainet.

Arvan, et kõigil selles projektis osalenud inimestel oli võimalus proovida uusi ja arendavaid tegevusi ning arendada oma loovust. Lisaks kindlasti ka kontakt uute inimestega, kellest võisid saada uued sõbrad; meeskonnatöö ja lähedase abistamine; eneseavamine ja oma tunnetest ning mõtetest rääkimine, kartmata teiste hukkamõistu  – see kõik oli tõeline mugavustsoonist väljaastumine.

Projekti õnnestumisele andsid palju juurde osalejad, kes võtsid ise initsiatiivi ja pakkusid välja uusi ideid. Kui keegi poleks seda teinud, siis poleks õnnestunud näiteks stseen „pulm“, kus osalejad said endale hoopis uued rollid ja mis kokkuvõtteks oli äärmiselt lõbus.

Mul on hea meel, et sain projektis osaleda.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga