Linda Maria Saar: “Changemakers on mugavustsoonist väljatulekuks suurepärane hüppelaud”

Linda changemakers

Olen Linda Maria, 16-aastane Tartu patrioot ning Jaan Poska Gümnaasiumi värske õpilane. Vabal ajal tegelen lugemise, pillimängu ja looduses käimisega. Tänu heale tiimitööle ja loomingulisele mõtlemisele võin end tutvustada ka kui Changemakers Start-Up’i võitjat.

Jõudsin Changemakers Start-Up’i üpris klassikalisel moel. Kõlaritest hõigati kõik üheksandikud kooli aulasse ja midagi mõtlemata vajusime kohale. Rääkima tuli siis veel tundmatu Kätlyn, kelle innustav jutt suunas noori sotsiaalse ettevõtlusega tutvust tegema. Arvasin end olevat maailma kõige ettevõtluse-kaugem inimene, kuid väljareklaamitud uued kogemused, sõbrad ja põnevad auhinnad äratasid tähelepanu. Nii täitsingi nädal hiljem suht ükskõikselt registreerimisvormi ja läksin kuu aja pärast eriliste ootusteta kohale.

Täna võin öelda, et see oli minu parim õpikogemus. Mu kaaslasteks selles programmis olid 49 avatud noort, kes esindasid täiesti erinevaid koole ja täiesti erinevaid vanuseid. Absoluutselt iga osaleja oli valmis spontaanselt nalja viskama, huvitus teiste taustast ning ei kõhelnud korrakski oma mõtteid avaldamast. See oli seltskond, kus iga liige luges ja rohkete ujumiste, kaardimängude ning tiimina töötamise käigus saime sõpradeks.

Kogu programm tõi endaga kaasa rohkelt pingutamist ja pani meid proovile täiesti uutes olukordades. Mind oma tiimi noorima liikmena näiteks liidrirolli sattumisega. Üllatuseks selgus, et mulle sobib inimeste innustamine ja suunamine väga hästi ning probleemide lahendamine ettevõtluse kaudu on täis loomingulisust. Kavatsen neid teadmisi tulevikus kasutada õpilasfirma loomisel ja Itaalia vahetusaastaks vajamineva raha kogumisel.

Mind inspireeris enim programmist üles nopitud lause: „Elu algab sealt, kus lõppeb mugavustsoon” – korraldajad tõepoolest innustasid meid iseenda lugude kaudu seadma kõrgemaid sihte ja olema julged maailma muutma. Rõõmustav on näha, et see innustamine polnud lihtsalt tühi jutt – finaalis Edumusele välja pakutud turunduslahendus võeti ka päriselt kaalumisele. Järelikult on Changemakers mugavustsoonist väljatulekuks ja maailma muutmise alustamiseks suurepärane hüppelaud.

Enne Changemakersit poleks osanud iial arvata, et mulle võiks meeldida ettevõtlus, töötaksin parema meelega tiimis ja juhin oma meeskonna ettevõtlusprogrammi võiduni. Ometi on see nii. Kõlab küll kulunult, aga endasse uskudes on kõik võimalik. Kui vajad väikest julguse boosti või lihtsalt võimalust eneseteostuseks, on Changemakersi perekond Sinu jaoks avatud.

Sellel aastal toimub Changemakers Start-Up virtuaalselt ning kandideerimine programmi kestab 17.05 – 31.05. Kui ka Sina soovid läbida kolmepäevase eneseleidmise teekonna nagu Linda Maria, siis kandideeri programmi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga