Lahe koolipäev

Foto autor: G. Grents
Foto autor: G. Grents

Eesti suurim noortekonverents “Lahe koolipäev” toimub 21. novembril Alexela kontserdimajas. Aastatega on konverents kasvanud noorte jaoks kauaoodatud ürituseks. Unustamatu kogemus aitab neil ilmekamalt oma eluraamatusse meeldejäävaid lugusid korjata ning lugemust mitmekülgsete kogemuspiltidega illustreerida.

Konverents on suunatud eelkõige noortele, kuid osalema on oodatud kõik huvilised. Üritus on mõeldud kõigile, kes tahavad teada, mida tähendab üks tõeliselt lahe koolipäev. Iga aastaga suureneb osalejate arv ja praeguseks on end üritusele registreerinud pea 1200 noort.

Noortekonverents “Lahe koolipäev” on 14 aastaga saavutanud professionaalse taseme ning seda on korraldanud peamiselt noored õpilased ise, kes teevad seda omast vabast ajast ja tahtest.

Foto: erakogu

Foto: erakogu

Juubelihõnguline konverents keskendub tänavu ajale ning selle planeerimisele

Sel aastal on tulemas 15. juubelikonverents, mis kannab pealkirja ,,Aeg kinkida aega”. Aeg on meie kõige suurem varandus ja seda on meile kõigile ühepalju antud. Kõik sõltub aga sellest, kui hästi suudame selle enda kasuks tööle panna ning oma kohustused ja huvid olemasolevasse aega kombineerida, unustamata sealjuures puhata.

Kuidas prioriteete seada ja mida valikute langetamisel silmas pidada? Kuidas kujundab meie ajakasutust tehnika ja tehnoloogia areng ning millised väärtused on ajas jäävad ja millised muutuvad? Sellest kõigest räägivad ja jagavad oma kogemusi tuntud Eesti esinejad kogu konverentsi programmi vältel.

Miks tulla konverentsile “Lahe koolipäev”?

Läbi aastate on “Lahedal koolipäeval” innustavate sõnavõttudega üles astunud mitmed mainekad inimesed, näiteks Aleksei Turovski, Tõnis Mägi, Marina Kaljurand, Märt Avandi ja paljud teised.

Konverents on näidanud, et see on kasulik ja õpetlik nii noorele osalejale, kes saab esinejatelt palju uut informatsiooni, aga ka esinejale endale, keda laval justkui proovile pannakse.

Ettevalmistus on väikseim osa esineja tööst, sest väga palju põnevust sünnib just kohapeal.

“Mul oli väga suur rõõm osaleda üritusel “Lahe koolipäev” – see kogemus oli tõeliselt erakordne! Olen siiani laetud positiivsete emotsioonidega, mida sealt sain, ja loodan, et oma lugu jagades suutsin ka noori innustada ja anda julgust oma plaanide ellu viimisel,” avaldab arvamust IT-ettevõtja Kristel Kruustük Laheda koolipäeva koduleheküljel.

Noortekonverentsi ajaloo ja esinejate mõtetega saab tutvuda ka ürituse veebilehel noortekonverents.ee.

Hea eeskuju tiitel

Peale mitmete mõttevahetuste toimub konverentsil ka südamlik tänuüritus “Hea eeskuju”.

Hea eeskuju tiitliga tunnustatakse neid koolinoori, kes on oma vabast tahtest viinud kodukandi või kaaskondlaste hüvanguks ellu midagi sellist, mis väärib kogu Eesti tähelepanu.

See on suurepärane võimalus tõsta esile neid, kelle tublid saavutused on seni tähelepanuta jäänud. Hea eeskuju valitakse koostöös Eesti Õpilasesinduste Liidu, Eesti Noorteühenduste Liidu, Tegusate Eesti Noorte, Eesti Lastevanemate Liidu, Lastekaitse Liidu, Koos Laste Heaks ja Riigikogu Kantseleiga.

Liitu üritusega siin!

 

Artikli autor:
Keili-Lea Süldre
Noortekonverentsi „Lahe koolipäev“ turundusjuht

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga