Kultuuri viimine noorteni ja selle olulisus | Marianne Leibur

Kultuuri viimine noorteni ja selle olulisus | Marianne Leibur

Kuna kultuur on tsivilisatsiooni alustala, siis mida rohkem on meie ümber kultuuri seda sõbralikum on linnaruum. Muusik ja laulja Marianne Leibur on elav eeskuju, panustades kultuuri mitmeti – ta on pealinnas muusikaõpetaja, läbi mille viib kultuuri noorteni ning samal ajal töötab ta ka ise aktiivselt lauljana.

Marianne on veendunud, et kultuuri viimine noorteni on oluline. “Kultuur on kogu aeg meie ümber, see ei kao kuhugi ning on omaette väärtus. Samuti mitmekesistab kultuur igat inimest,”  seetõttu peab ta ka oluliseks, et õpilastega võetaks ette klassireise kontserdile või teatrisse. Pealinnas on selleks aga võimalusi mitmeid – kõik on käe-jala juures.

Kultuur ei tohiks noore jaoks olla tüütu kohustus. “Oma kooliajal pidin täitma kultuuripäevikut, mis minu jaoks oli tol ajal suur nuhtlus. Nüüd aga mõistan selle vajalikkust, sest idee päeviku taga on aus ja hea,” kõneles Marianne ja lisas, et läbi sellise ülesande võib õpilane enda jaoks avastada hoopis midagi uut ja huvitavat.

Marianne sõnul on õpetajal siinkohal väga suur ja oluline rolli vastutus. “Noored kopeerivad meie käitumist. Seega on oluline, et õpetajal oleks elementaarne viisakus ja sõbralikkus,” lausus ta ja tõdes, et tema tahaks oma õpilastele olla kui päikesekiir, kelle valguses on tore kasvada ja areneda.

Vaata ja kuula lähemalt Karjääristuudio intervjuust:


Ole kursis, mis töömaailmas toimub – www.karjaarileht.ee!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga