Kirev Adamson-Eric ja NUMU

IMG_3629_t

Ühel mõnusal talvisel päeval võtsime koos Kumu noorteklubi noortega ette külastuse Adamson-Ericu muuseumisse. Peagi olime ümbritsetud imeilusast ning kirevast loomest. Ja mitte ainult – nägime, kuidas kunst meie ümber elama lõi.

IMG_3606_t

Meid võttis vastu naeratav Liisi Selg, muuseumi haridustöö kuraator, kes rääkis meile Adamson-Ericust lähemalt. Tegemist on mitmekülgse Eesti kunstikuga, kes viljeles nii maali- kui ka tarbekunsti.

Esmalt tutvusimegi esimesel korrusel olevate teostega. Eriliselt hakkasid silma kirevate värvidega maalid ning imeilusate detailidega nahkesemed ja keraamika. Teisele korrusele jõudes oli aga aeg proovida täiesti uutmoodi avastamist – nimelt on selleks loodud hariv ja kaasahaarav NUMU nutirakendus.

IMG_3621_t

NUMU viib meid ringkäigule Adamson-Ericu loome seas, avades meile erinevate teoste lood. Vahvast nutirakendusest jätkub rõõmu nii noortele kui vanadele – lastele on loodud mõistatuslik mäng nimega „Päikese tagasitoomine”, mis on justkui aardejaht, kus tuleb erinevad teosed üles leida. Veidi vanematele on aga loodud rännak nimega „Rõõm poliitika kiuste”, kus Adamson-Ericu vahva alter ego Hugo tutvustab meile kunstiku teoseid ning seiku läbi elu.

IMG_3620_t IMG_3629_t IMG_3656_t IMG_3687_t

Muidugi soovisime meiegi rakenduse mõlemad variandid järgi proovida! Meisterlikult loodud mängud tõmbasid kogu noorteklubi koheselt endaga kaasa. Kui päikesemängul valdas meid armas mängulust (ja mitte ainult meid – see pidavat olema ka muuseumi eakamate töötajate lemmik!), siis rännakul Hugot järgides sattusime lausa vaimustusse. Maalid lõid telefoniekraanil tõesti elama – siinkohal tohutu kummardus rakenduse loojatele. Liikuvate piltide iga kaader oleks justkui uuesti kunstniku oma kätega valmis tehtud.

Elamusterohke muuseumikülastuse lõpus istusime veel kõik koos hubases keldriruumis maha ja jagasime muljeid. Nagu selgus, olid kõigi emotsioonid väga positiivsed. Küll aga märkisime ära, et külastaja ei tohiks unustada peale põneva nutimängu lõpetamist telefon tasku tagasi pista ja kõik maalid veel uuesti oma silmaga hoolikalt üle uurida. Siis ei jää ükski detail märkamata!

Kumu noorteklubi jäi igal juhul ühisele arusaamale: NUMU on üks ütlemata põnev ja innovaatiline rakendus, mis teeb muuseumikülastusest täiesti uudse elamuse. Kes veel Adamson-Ericu ja NUMU-ga tuttav pole, siis seadkem samm vanalinna ja laskem seiklusel alata!

Külasta muuseumit ja proovi NUMU rakendus ise järgi: https://adamson-eric.ekm.ee/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga