Kesklinna noortekeskus kui vabatahtlike kohtumispaik

Kesklinna vabatahtlike klubi 5. detsembril Tartus
Foto: Femke Gnudde
Kesklinna vabatahtlike klubi 5. detsembril Tartus Foto: Femke Gnudde

Kesklinna noortekeskuses tegutseb vabatahtlike klubi, mis koondab 16–26aastaseid noori, kellel on soov midagi head ühiskonnale anda, kedagi aidata, midagi paremaks muuta. See on kõigele lisaks ka töö, mille abil ennast ja maailma avastada. Vabatahtlikust tööst ja vabatahtlikuks olemisest räägib kesklinna noortekeskuse noorsootöötaja Renate Gross.

Renate, miks sa soovitad tulla Kesklinna noortekeskuse vabatahtlike klubisse?

Tänapäeval on võimalik vabatahtlikuna käia abiks väga paljude erinevate ürituste raames, kuid vähe on taolisi klubisid, mis hoiaksid üht seltskonda koos ja pakuksid tegevusi aastaringselt. Selles Kesklinna noortekeskuse vabatahtlike klubi võlu ka peitub. Igakuiselt toimuvad külastused erinevate organisatsioonide juurde, mis omavad ühelt poolt nii hariduslikku aspekti kui täidavad ka abistamise eesmärki. Lisaks püüame oma liikmetele vahendada võimalikult palju teavet vabatahtliku töö võimalustest ning korraldada ka fun- üritusi tänuks tubli töö eest. Vabatahtlike klubi on avatud kõigile huvilistele, kuid eelkõige Kesklinna noortekeskuse sihtrühmale, milleks on noored vanuses 16–26 eluaastat.

Mis töid oled ise vabatahtlikuna teinud? 

Vabatahtliku tööga olen olnud seotud juba kümme aastat, mistõttu on nimekiri üsna pikk. Esialgu sai käidud Kristiine noortekeskuse vabatahtlike klubi kaudu erinevatel talgupäevadel, lastehaiglas jne. Hiljem olin abiks festivalide raames, näiteks Tallinna Vanalinna Päevad, Pimedate Ööde filmifestival ja Tallinn Music Week. Mida aeg edasi, seda rohkem on lisandunud rahvusvahelist vabatahtlikku tööd. Lisaks 12-kuulisele Euroopa vabatahtliku teenistuse läbimisele Soomes olen olnud abiks põgenikekeskuses Kreekas ning lastelaagrites Lõuna-Koreas.

Milliseid põnevaid kogemusi on vabatahtlik töö sulle andnud? 

Eks kõik kogemused ole väärtuslikud, kuid kõige põnevam on olnud enda proovilepanek välisvabatahtlikuna. Kohalikel talgutel käimine on ka tore, kuid seda ei saa võrrelda sellega, kui elad ja töötad kuude viisi võõras keele- ja kultuuriruumis. Need korrad on olnud kõige arendavamad isiklikus plaanis.

Kesklinna noortekeskuses on Euroopa vabatahtlikku teenistust tegemas välisvabatahtlik. Mida annab sinu hinnangul Kesklinna noortekeskusele juurde välisvabatahtliku kaasamine? 

Meie välisvabatahtlik Femke loob noortekeskusele senisest veelgi rahvusvahelisema dimensiooni. Kuna Femkel on noorsootöö kogemus Belgias, siis aitab ta meil näha mitmeid asju hoopis teisest perspektiivist. Ta annab meie kollektiivile palju juurde ning on saanud väga oluliseks osaks noortekeskusest. Femke abiga on noortekeskuse tegevustesse lisandunud mitmeid uusi ja huvitavaid ettevõtmisi nagu tasuta kitarri- ja keeletunnid.

Nimeta viis põhjust, miks olla vabatahtlik?

Vabatahtlike klubiga oleme pannud kirja viis järgnevat põhjust: esmase töö- kogemuse omandamine, abivajajate abistamine, arendav vaba aja sisustamine, aktiivseks ja hoolivaks kodanikuks kasvamine ning uute sõprade leidmine.

Märksõnad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga