Keerdtrepp – teekond kõrgemate sihtide poole!

Pildil Mikael Parman Foto: erakogu

Keerdtrepp on seltskond noori, keda seob kirg ekstreemspordi ja kogu sellega seonduva elustiili vastu. Nad on noored, kellele meeldib elult 100% võtta ja seda teistega jagada, peamiselt läbi kaamerasilma. Keerdtrepi noortel on oma YouTube’i kanal, kus nende tegemisi jälgib üle 21 000 ekstreemspordihuvilise. Ustavaid fänne jagub neil ka Instagramis ja Facebookis. Noor Tegija tegi rühmituse looja Mikael Parmaniga (23) intervjuu ning uuris, kes nad on ja millega noored oma jälgijate südamed võitnud on. 

Mis või kes on Keerdtrepp on ja millega te tegelete?

Keerdtrepp on kogukond noori, kes liitusid 2007. aastal minu loodud YouTube’i kanaliga. Keerdtrepi YouTube’i kanal on tänaseks välja kujunenud peamiseks ekstreemspordi- ja elustiilikanaliks Eestis – meil on kokku 8,6 miljonit vaatamist ja üle 20 000 tellija. Kanali kiire üleskäik aastal 2016–2018 soodustas ka juriidilise keha loomise – nii sündis Keerdtrepp MTÜ.

Oleme oma ühinguga saanud tunda ärimaailma kõledaid ja ka toredaid külgi, edukalt läbi viinud mitmeid projekte, teinud aastavahetusel majandusaasta aruandeid ja tuuritanud üle Eesti. Meie mittetulundusühingul on üllas eesmärk – tegeleme erinevate spordialade, sealhulgas ekstreemspordi, viljelemise ja arendamisega ning Eesti noorte ühiskondliku ja kehalise aktiivsuse tõstmisega.

KEERDTREPP 2 CMYK

Kuidas Keerdtrepp alguse sai ja kust selline nimi tuli?

Keerdtrepi nimi sai alguse päevast, mil mina, Mikael, kukkusin 3. korruse keerdtrepist alla otse esimese korrusele. Olin eelnevalt mõelnud pikalt, milline minu YouTube’i kanali nimeks võiks saada, ja peale seda peapõrutust jäigi see nimi peas kõlama ning nii see läks. Nüüd kasutan analoogiat, et keerdtrepp on teekond, mille käigus me läheme aina kõrgemale.

Keerdtrepp Foto: erakogu

Keerdtrepp
Foto: erakogu

Kes on Mikael Parman ja milline roll on Sinu kanda Keerdtrepis? Mis on Su elufilosoofia?

Olen kindla perspektiiviga 23-aastane noormees – Keerdtrepi aju ja süda. Olen enamuse oma elust elanud Tallinna külje all Kehras, kuid nüüd kolisin juba kolmandat korda pealinna. Minu peamine moto praegusel suvisel ajal on võtta viis minutit korraga ja teha südamega seda, mida sisetunne ütleb.

Tegutsedes ei lähtu ma lühiajalisest rahulolust, vaid keskendun pikaajalisematele eesmärkidele. Lähtun sisemisest kompassist ning tänan elu kõigi õppetundide eest, mis mu  teele satuvad. Usun, et kõik juhtub põhjusega ning keegi targem vaatab meie üle.

P1240992

Pildil Mikael Parman Foto: Erakogu

Piltidel Mikael Parman
Foto: Erakogu

Tegeled ka ise ekstreemspordiga, räägi sellest lähemalt, kuidas avastasid kire ekstreemspordi vastu?

Tõukeratta sõidu vastu on mul ülim kirg juba 11 aastat. See, kuidas tõukerattas on ühinenud nii rulasõidu kui ka BMX-sõidu jooned, on mind alati köitnud. Mistahes asjaga sõites ja kulgedes tekib täitsa oma mull, kus mõtted on puhtad ja selged ning tekib lausa transiseisund, mil keskendud ühele kindlale trikile. Sõitmine annab vabastava tunde ning paneb aja peatuma – mida veel tahta!

Räägi lähemalt ka oma tegemistest Keerdtrepis. Millised sihid Sul Keerdtrepis on ja kuhu Keerdtrepp edasi liigub?

Tegelemine Keerdtrepis annab mulle võimaluse teha seda tööd, mida armastan – kasvatada ja jäädvustada uue generatsiooni pealetulekut.

Elame hullumeelselt kiire tempoga ühiskonnas ning areng on igal rindel täiskäigul, meie visioon on selle arenguga kaasas käia ning unistus on luua oma keskus. Keerdtrepp on liikunud nüüdseks oma fookusega Tallinnasse, soovime siin luua oma kanalile kvaliteetset sisu ning õpetada oma teadmisi ja oskusi edasi nooremale põlvkonnale.

Mikael Parman Foto: erakogu

Mikael Parman
Foto: erakogu

Kuidas on Tallinnas elada ja millised tingimused on Sinu hinnangul siin ekstreemspordi harrastamisega?

Mina olen Tallinnas elamist proovinud juba mitu korda ja ausalt öeldes mulle Tallinn meeldib, see on kõige võimalusterohkem koht Eestis. Ekstreemsportlastel on praegu natukene vesi ahjus, sest siseparke on siin ainult kaks ja välipargid valmivad ka alles sügisel. Aga uued väljakud, mis valmivad, on jooniste järgi igati tasemel, seega jääme parimat lootma!

0979 P1260426 P1320142

Kus teid järgmisena näha saab ja millised on teie lähiaja plaanid?

Tallinnas on järgmine suurem üritus Snelli tänavakultuurifestival, kus oleme oma terve meeskonnaga väljas, et õpetada rula- ja tõukerattatrikke ning korraldame huvilistele ka väikeseid võistluseid.

Eks meid saab näha aina rohkem pealinnas tegutsemas, proovime sügisel kolida oma  multimeediastuudioga ka linna, ja siis läheb põnevaks!

Mida soovitad noortele?

Soovitan noortel kuulata oma südame häält ja oma prioriteetidele juba varakult mõtlema hakata ning need paika panna, et tulevikus otsuste tegemine lihtsam oleks. Elage hetkes, kuid võtke ka aega, et näha suuremat pilti. Vaadates tagasi varasematele tegemistele oma elus, oskan omast kogemusest soovitada seda, et distsipliin ja ajaplaneerimine on tähtsamad kui need tunduvad.

P1240929

Hoia Keerdtrepi tegemistel silm peal!

Veebipood: www.krdtrp.ee
➡Facebook: Keerdtrepp
➡Instagram: @keerdtrepp
➡YouTube: KeerdTrepp