Karjäärihüpe: inseneeriast müügivaldkonda

Karjäärihüpe: inseneeriast müügivaldkonda

Ülikoolis valitud eriala ei tähenda seda, et pead sellel ametil töötama elu lõpuni – nii kuidas ajapikku muutuvad meie soovid ja väärtused, võid ühel hetkel võtta vastu otsuse karjäärivahetuseks. Eesti ultrajooksja ja rogainija Rain Seepõld jagab Karjääristuudios oma lugu, kuidas jõudis inseneeriast müügivaldkonda.

„Jah see paberi peal tundub pöörane keskeakriis, aga kes mind võib-olla rohkem tunnevad, need ei imesta,“ naljatab Rain oma senise karjääritee üle. Tal on tugev ehitusalane taust ning ka töökogemus, kuid hiljuti otsustas ta teha kannapöörde ning minna peenjoogivabrikusse Nudist hoopiski müügijuhiks.

Rain arvab, et kindlasti ei lähe eelnev kogemus karjäärivahetuse tõttu raisku. „Esiteks on mingid kontaktid, mis on alati vajalikud, siis kindlasti ka süsteemsus.“ Inseneeriast on Rain kindlasti kaasa võtnud ütluse „Insener ei arva, ta arvutab!“, ta sõnab, et see aitab tal ka praeguses ametis välja mõelda enne plaani ja siis tegutseda ning mitte liialt toetuda ainult enda tunnetele.

„Pole midagi enda suhtes julmemat, kui olla sellisel ametil, kus sa piinled,“ julgustab Rain kõiki leidma oma rada, mida käia ning mis pakuks rõõmu igapäevaselt.

Vaata ja kuula Raini kogemuslugu täispikkuses intervjuust:

Ole kursis, mis töömaailmas toimub – www.karjaarileht.ee!

Märksõnad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga