Jõuluvaheajaprogramm noortele

2015. aasta suvel toimunud noorte tervisenädal. Foto Tallinna spordi- ja noorsooameti erakogu
2015. aasta suvel toimunud noorte tervisenädal. Foto Tallinna spordi- ja noorsooameti erakogu

Jaanuaris on 10–15aastastel noortel võimalus veeta koolivaheaja viimane nädal eriti sisukalt – tulemas on lõbus koolivaheaja programm, kus on oodatud osalema kõik, kel huvi aktiivse puhkuse ja ka toidutegemise vastu.

Nii saab Tondiraba jäähallis vaid ühe euro eest uiske laenutada ja tasuta uisutada, valmistada Rocca al Mare Koolis kokandusõpetaja juhendamisel lihtsalt ja odavalt maitsvaid toite ning õppida tundma erinevaid toiduaineid ja nende tervislikke omadusi. Tegevused toimuvad kolmel päeval – 4., 6. ja 8. jaanuaril 2016.

Tegevused algavad esmaspäeval, 4. jaanuaril Rocca al Mare kooli köögis toimuva põneva kokkamisringiga, kus õpitakse soodsatest ning käepärastest toiduainetest valmistama pearooga ning magustoitu. Töötuba viib läbi kooli kodundusõpetaja Kaie Mei, kes annab ka soovitusi, kuidas toitu isuäratavalt serveerida. Lisaks tutvustatakse 2016. aastal jõustuvaid toidusoovitusi, millest tervislikul ja tasakaalustatud toitumisel lähtuda. Töötuba toimub kell 11–14 ja on osalejatele tasuta.

Kolmapäeval, 6. jaanuaril on noored oodatud Tondiraba jäähalli, kus kell 13.50–14.50 saab laenutada ühe euro eest uiske ning kasutada tasuta vaba jääd.

Reedel, 8. jaanuaril, kell 11.30–13.30 toimub Tallinna spordi- ja noorsooameti ruumides aadressil Suur-Ameerika 35 põnev tegevus, mida viib läbi Tervise Arengu Instituut. Räägitakse, kuidas toitumine ja liikumine mõjutavad meie enesetunnet ning kuidas erinevad meeled avaldavad mõju toidu maitse tajumisele. Kohapeal saab ise järgi proovida, mismoodi toit maitseb ja lõhnab siis, kui silmad on kinni seotud või kuidas värv mõjutab meie toidueelistusi. Kuna kohtade arv on piiratud, on kõigis tegevustes osalemiseks vaja eelnevalt registreeruda aadressil www.tallinn.ee/noorteinfo. Registreerimine lõpeb hiljemalt 31. detsembril 2015 või kuni kohti jätkub.

Jõuluvaheaja tegevused toimuvad Tallinna Spordi- ja Noorsooameti «Noorte terviseteadlikkust ja -käitumist edendava programmi» raames ning on seotud tervisliku toitumise ja liikumisega.

Märksõnad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga