Liise Timmo: hea meeskonna saladus on motivatsioon

Pilt: Hanna Rebeka Leinštrep

Sel korral vestles Noor Tegija Liise Timmoga, kes on aktiivselt kaasa löönud õpilasesinduse töös ning naudib ürituste korraldamist. Liise räägib, kuidas ta üritusi korraldama sattus, mis talle selle juures kõige rohkem meeldib ning mis on hea meeskonna saladus. 

 

Foto: Hanna Rebeka Leinštrep

Foto: Hanna Rebeka Leinštrep

Räägi endast – kes sa oled ja kust sa tuled? 

Minu nimi on Liise Timmo ning olen hetkel 15-aastane. Olen pärit Tallinnast ja õpin Nõmme Põhikooli 9. klassis. 

Kuidas sa õpilasesindusse sattusid ja mida sa seal täpsemalt tegid?

Minu teekond õpilasesinduses algas 2018. aasta jaanuaris, kui sõbranna kutsus mind õpilasesindusega liituma.

7.-8. klassis olin oma kooli õpilasesinduse eestvedaja. Hoolitsesin selle eest, et kogu meeskond oleks rakkes, kõigil oleks oma ülesanne ning kõik sujuks. Üldiselt olid minu ülesanneteks jooksvate probleemide lahendamine, koosolekute läbiviimine, meeskonna koordineerimine, juhtkonnaga suhtlemine ning kooli esindamine. Nüüd andsin presidendi koha üle järgmisele õpilasele ning asun ise asepresidendi ametikohal toimetama.


Oled korraldanud mitmed üritusi ja projekte. Palun räägi lähemalt, kuidas jõudsid ürituste/projektide korraldamise juurde ja mis sind selle juures kõige enam köidab?

Ürituste organiseerimine sai alguse õpilasesindusest. 2018. aasta kevadel läksin oma kooli esindama Eesti Õpilasesinduse Liidu üldkoosolekule – seal nägin, mida kõike on noortel võimalik ära teha. Üldkoosolekul sai kiirelt selgeks asjaolu, et noored on Eesti tulevik ja mina olen ju noor. Ma pean tegutsema hakkama, et anda Eesti tulevikule oma panus!

Kõige enam köidavad mind põnevad väljakutsed, mugavustsoonist välja ronimine ning kindla rutiini puudumine. Selle hobi juures tunnen, et arenen iga päev! Eriti äge on see, et sa saad midagi ise luua. Teha eesmärgi nimel tööd ja saada sellele arenemisvõimalustega tulemus, sest ikka saab ju paremini. Alati on olemas siht! Mulle meeldib, kui palju vabadust mul on – planeerin ise oma aja, tegemised ning vastutan ise, et kõik tehtud saab. 

Mis on senine suurim üritus või projekt, mida korraldanud oled ja mis kogemuse sellest said?

Suurim projekt on hetkel veel käsil. 2019. aasta novembris sai alustatud Nõmme koolide koostöövõrgustiku taastamine, mille raames pidi toimuma Nõmme koolide vaheline suur playbox-finaal. Eriolukorra tõttu lükkus see järgmise aasta kevadesse. 

Sellegipoolest kogu poole aasta töö on suur kogemus, kus sai väga selgeks motiveeritud meeskonna olulisus, ausus ja hoolivus. 

Foto: Kenneth Kadastik

Foto: Kenneth Kadastik

Milliseid üritusi/projekte oled veel korraldanud? 

Seljataha jääb väga palju erinevaid üritusi, kus olen olnud kas meeskonna liige või vabatahtlik.  2018-2019 aastatel tegutsesin vabatahtlikuna Eesti Punase Risti Tallinna Seltsis, kus aitasin üritusi korraldada. Tegutsesin mõnda aega Nõmme Õpilasesinduste Liidus ning aitasin seal kaasa erinevate üritusega. Olen vabatahtlikuks käinud ka erinevatel spordiüritustel. Alles hiljaaegu toimus 33. ERKI moeshow, mille õnnestumisele aitasin kaasa vabatahtlikuna. 

Millised ülesanded on tavapäraselt ürituse korraldamisel sinu kanda?

Täiesti oleneb üritusest. Üsna palju tegutsen juhirollis ehk koordineerin meeskonna tööd. Projektides, kus olen vabatahtlik, teen kõike, mida vaja.

Milline on üks hea üritus? Mis on hea ürituse valem?

Minu silmis on üritus hea siis, kui korraldajad on seda organiseerinud vabast tahtest ja rõõmuga, mitte tüdimusega.

Hea ürituse valem koosneb kolmest punktist. Kõige aluseks on probleem, mida ürituse korraldamisega lahendada soovid. Seejärel tuleb paika panna siht, mille poole püüelda. Lisaks on vaja teha üldine plaan, kuidas soovitud tulemuseni jõuda.

Aga hea meeskonna saladus?

Hea meeskonna saladus on motivatsioon. Kui tiim on motiveeritud, armastatud ning teeb tööd tundega, et nad on olulised, siis on kõik saavutatav! 

Kui üks noor soovib samuti hakata üritusi-projekte ellu viima, siis kust soovitad tal alustada?

Mina soovitaksin alustada oma kooli üritustest. Võtta ühendust oma kooli huvijuhiga või liituda õpilasesindusega ning anda endast märku. Ennast tuleb märgatavaks teha!

Foto: Robi Zuts

Foto: Robi Zuts

Noor Tegija Instagrami takeoveris rääkisid, et sul on mitmeid harjumusi, mis aitavad sul olla produktiivsem. Mis need on ja kuidas sa nendeni jõudsid?

Aja planeerimine on väga suureks abiks, et produktiivne olla. Ürituse organiseerimisega kaasneb alati palju asju, mis ei tohi kahe silma vahele jääda. Selleks kirjutan alati iga pisidetaili kalendrisse üles. Produktiivsem olla aitab ka keskendumine, sellepärast ma ei tegele kunagi multitaskimimisega. Ükskõik, mis ma teen, teen seda siin ja praegu. Vara ärkamine toetab samuti produktiivne olemist – nii jõuab märgatavalt rohkem ära teha.

Erinevate harjumusteni olen jõudnud läbi aastate. Mõni asi on tulnud kuidagi loogiliselt, mõni raamatutest ning mõni ka minu ettevõtjast isalt.  

Mida meeldib sulle peale ürituste ja projektide korraldamisele veel teha?

Ma armastan väga looduses aega veeta ning see on ka koht, kus mu mõtted saavad puhata. Lisaks sellele meeldib mulle sõpradega aega veeta. Vabal ajal õpin iseseisvalt ka ukulelet. 

Millised on sinu tulevikuplaanid? Kas näed, et projektidest ja üritustest võiks tulevikus saada sinu põhitöö või jätkad sellega hobikorras?

Varem arvasin, et selle hobiga kindlasti tulevikus tegelema ei hakka. Nüüd aga leian, et see poleks üldse paha mõte. Täitsa kaalun, et ka tulevikus midagi sarnast teha. Teise variandina mõlgub mõttes ettevõtlusvaldkond. 

Kust saab sinu tegemisi jälgida?

Minu tegemistel saab silma peal hoida läbi Instagrami konto. Jagan seal üsna aktiivselt läbi story’de ja postituste nii isiklikust kui ka organiseerimise elust. 

Nõmme koolide koostöövõrgustiku taastamise projekti saab jälgida ka blogi kaudu.