Ideelabor aitas noorte mõtted projektideks vormida

IMG_20200208_100734

7.-8. veebruaril toimus Mektorys Tallinna noorte ideelabor, millest võttis osa 10 meeskonda. Esimesel päeval arendasid meeskonnad omavahelist koostööd, kaardistasid probleeme ja töötasid välja lahendusi. Lisaks esines noortele Intsikurmu festivali peakorraldaja Mihkel Kübar. Teisel päeval olid projektiideed juba selgemad ning kaardistati oma projekti sihtgrupp, loodi tegevuskava. Seejärel tutvuti erinevate projektifondidega, koostati eelarve ja turundusplaan. Kogu protsessi vältel olid noortele toeks mentorid. Pärastlõunal said noored kiire pitchimise koolituse, mida vedas UpSteami CTO Aleksis Anijärv ning said kohe uusi oskusi näidata pitchides oma ideed žüriile.

Žüriisse kuulusid investor ja „Rikkaks Saamise Õpiku“ autor Jaak Roosaare, TalTech Mektory uusettevõtluse juht Kaisa Hansen, SA Arhcimedese noorteagentuuri Erasmus+ projektijuht Heiki Viisimaa, Tallinna Spordi- ja Noorsooameti rahvusvahelise noorsootöö vanemspetsialist Eneli Meresmaa.

  • Parim terviklahendus – Tallinna Õismäe Gümnaasium – lõpuriiete buduaar
  • Parima lisandväärtusega idee – Susnsnus – ilutulestiku vähendamise kampaania
  • Säravaim esitlus – Teadmised – publiku ees esinemise julguse toetamine
  • Kõige innovaatilisem idee – Memento Mori – CO2 vähendamine puude istutamise kaudu

Neli parimat võistkonda pääsesid ka otse gümnasistidele ja tudengitele mõeldud tuleviku liidrite arenguprogrammi Future Founders Academy.

Teised ideed: Haabersti koolidevaheline ühisüritus, nutisõltuvuse vähendamine, noorte muusikute noortevahetuse projekt, prügi sorteerimise lihtsustamine, erivajadustega noorte kaasamine, prügile ja sorteerimisele tähelepanu pöörav street performance.

Pärast ideelabori lõppu on noortel koos mentoritega võimalik osaleda arenguprogrammis, mille eesmärk on noori koolitada ja aidata neil oma ideed ellu viia. Ideelaborit korraldasid Eesti Noorteühenduste Liit ja Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ning toetasid Edu Akadeemia, Mustamäe Keskus, Jaak Roosaare. Täname kõiki toetajaid!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga