Hea idee on see, mille ellu viid

Foto autor: Viivika Vahi

Cathy Vivien Vahi on aktiivne ja ettevõtlik esimese kursuse tudeng, kes võtab oma tiimiga (NetiKool) osa selleaastasest Ajujahi konkursist ning kelle idee on praeguseks jõudnud 30 parima hulka.


Tutvusta ennast lühidalt

Olen Cathy Vivien, hetkel on minu peamiseks kohustuseks õppimine Estonian Business Schoolis. Omandan seal bakalaureusekraadi ettevõtluse ja ärijuhtimise erialal. Tegutsen lisaks EBSi üliõpilasesinduses sporditiimis ning mängin jalgpalli.

Millega NetiKool tegeleb?

NetiKool on e-õppekeskkond, mis aitab enam kui 130 000 eestlast, võimaldades katkenud haridusteed jätkata täiskasvanutel, kellel puudub gümnaasiumiharidus ning koduõppel olevatel õpilastel omandada haridust oma asukohast sõltumata.

NetiKool. Erakogu.

NetiKool. Erakogu.

Kui kergelt sündis otsus osaleda tänavusel Ajujahi konkursil?

Otsus Ajujahist osa võtta tuli väga spontaanselt. Otsustasime tiimikaaslasega ennast proovile panna pitchimisvõistlusel, mille korraldajaks oli Ajujaht. Meie eesmärk oli sellelt saada juurde esinemiskogemust ja tagasisidet ideele. Peale pitchimist küsiti meilt, kas oleme juba idee Ajujahile saatnud. Mõtlesime veidi ning õhtuks olingi Netikooli idee Ajujahile registreerinud.

Kas enne sündis idee ja siis soov sellest start-up välja kujundada või oli enne olemas soov start-up’iga kätt proovida ja siis hakkasite ideed otsima?

Idee on oma aega oodanud rohkem kui kolm aastat. Äriplaan sellele valmis minu keskkooli praktilise töö raames. Soov start-upiga kätt proovida tekkis käesoleval sügisel, kui ülikooli esimesel kursusel tekkis tahtmine seda ideed lõpuks ka ellu viia. Kuna kogemus idee pitchimisega oli positiivne ning Ajujahi konkurss oli ka parasjagu algamas, siis tundus, et aeg oli idee realiseerimiseks küps.

Mis on sind kõige rohem üllatanud selle protsessi vältel?

Antud protsessi vältel on üllatanud kui palju huvitavaid ideid inimestel on. Väga põnev oli lugeda teiste Ajujahile kandideerinute ideid. Lisaks ka see, kui kiiresti on tegelikult oma ideid võimalik ellu viia.

Kui vajalikuks pead varasemat ettevõtluskogemust, Ajujahi programmis osalemiseks?

Varasem ettevõtluskogemus annab kindlasti eelise. Samas kui oled motiveeritud ja usud oma ideesse siis annab Ajujahi programm väga palju võimalusi arenemiseks ning kogemuste omandamiseks. Minu jaoks on Ajujahi programm mitte ainult äriideekiirendi, vaid lisaks ka kiire viis enesearenguks. See annab teadmisi, mis aitab meid ka tulevaste ideede arendamisel ning samuti laiendab meie võrgustikku teiste programmis osalejate arvelt.

Kui palju leidus teisi noori konkurentide seas, palju neist on praeguseks alles jäänud?

Raske öelda numbrit palju noori kandideeris. Hetkel on koos meiega TOP30 seas üks tore tiim, mis koosneb kahest gümnaasiumitüdrukust.

Anna paar soovitust oma äriidee esitlemiseks/pitchimiseks

Ütle lühidalt ja selgelt, kes on su klient, millist probleemi või vajadust lahendad ja kuidas sa seda plaanid teha. Väldi keerulisi väljendeid ning erialaseid termineid. Lisaks leia erinevaid võimalusi, kus oma pitchi esitada ja tagasisidet saada.

Mis on kõige suurem motivaator selle protsessi juures?

Võimalus koolis õpitut praktikasse viia ning proovida oma ideed päriselt teostada. Samuti meie tiim, kes on väga motiveeritud ja toetav.

Foto autor: Viivika Vahi

Foto autor: Viivika Vahi