Fotonäitus „Raamist välja linnaruum“

Igas hetkes on ilu, istu maha ja naudi seda. Foto autor Sander Jagnits

Tallinna noortenädala raames toimus ka sel aastal fotokonkurss „Raamist välja linnaruum“. Osalema olid oodatud kõik 12–26aastased fotograafiahuvilised noored ning kokku laekus konkursile 48 tööd. Konkurss kutsus noori avastama linnaruumi enda ümber ja vaatama seda teise pilguga.

Fotokonkurss toimub juba kolmandat korda ning seda korraldab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Eesmärk on innustada ja julgustada noori märkama end ümbritsevat linna erinevate nurkade alt ning seda läbi kaamerasilma jäädvustama. Fotod kujutavad noorte nägemust linnast ja linnaruumist.

Iga osaleja sai konkursile esitada kuni kaks tööd ning konkursitööde seast valib võitjad välja Tallinna Spordi- ja Noorsooameti kokku kutsutud žürii. Kõik fotokonkursile saadetud tööd osalesid ka avalikul hääletusel. Žürii valib välja kolm auhinnalist tööd ja kaksteist konkursi näitusel eksponeeritavat tööd, arvestades ka avatud hääletuse tulemustega. Tööde puhul hinnatakse nende väljendusrikkust ning kunstilist ja tehnilist taset.

Konkursi kolmele võidutööle on ette nähtud auhindadeks fotokaupluse kinkekaardid ja fotoajakirja Positiiv uus number. Avatud hääletuse võitja saab Tallinna Spordi- ja Noorsooameti poolt kokku pandud meenete koti. Auhinnad antakse üle kinos Sõprus 29. oktoobril toimuval Tallinna noortenädala lõpuüritusel.

Näitusega, kus on eksponeeritud kaksteist väljavalitud tööd, on võimalik tutvuda kinos Sõprus (Vana-Posti 8, Tallinn). Näitus on avatud 27. oktoobril kell 13.00–20.30 ja 29. oktoobril kell 11.00–19.30. Alates 31. oktoobrist kuni 4. novembrini saab töödega tutvuda Positiivi galeriis (Roo 21, Tallinn). Võitja avalikustatakse peale 29. oktoobrit noortenädala kodulehel www.noortenadal.ee.

Osaledes ka ise fotokonkursil, võin öelda, et selle eesmärk on saavutatud. Linnas ringi jalutades ja otsides midagi, mis mind kõnetaks ning mida ma jäädvustada sooviksin, avastasin palju uut ning märkasin mitmeid pisiasju, mida tavaliselt rutuga mööda tänavaid tõtates tähele ei pane. Leidsin enda jaoks linnaruumi hoopis teisest küljest ning sain toreda ja uudse kogemuse. Soovitan kõigil mõni päev lihtsalt aeg maha võtta, linna jalutama minna (näiteks kohtadesse, kuhu tavaliselt ei satu) ning lihtsalt vaadelda linna ning selle detaile ja märgata uusi asju.

INNER O. Foto autor Juri Kusner

INNER O. Foto autor Juri Kusner

Hommikune ärkamine. Foto autor Helle Ly Tomberg

Hommikune ärkamine. Foto autor Helle Ly Tomberg

 


Kogu Tallinna noortenädala programmiga saab tutvuda koduleheküljel www.noortenadal.ee.

Tallinna noortenädala peakorraldajaks on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet