Anette Maria Rennit: minu tuleviku Eesti on koht, kuhu noored tahaksid jääda

Foto autor Külli Rummel.

Viimasest “Eesti Otsib Superstaari” finaalist tuntud Anette Maria Rennit tõdeb, et  pärast saadet on tulnud harjuda uue ja kiirema elutempoga, mida täidavad peamiselt muusika, esinemised ja põnevad koostööd.  


“Eesti Otsib Superstaari” saatest on nüüd juba rohkem kui kuu aega möödas. Mida saade Sulle õpetas?

Saade kinnitas mulle, et tuleb jääda täiesti iseendaks. See on ainuke viis, et inimesed saaks vähemalt natukenegi pildi silme ette, milline inimene ma tegelikult olen. Mistahes projekti tulemusena ma ei taha inimeste silmis paista “kellegi teisena”.

Kas ja kuivõrd mõjutas osalemine selles saates Sinu praegust elu?

Esiteks, Superstaarisaade andis mulle nii palju julgust juurde – olen sel suvel teinud palju, mida enne ei julgenud. Teiseks, ma siiani harjun uue elutempoga – uut ja huvitavat on väga palju ning seisan üha enam valikute ees, mis otsustavad minu edasise suuna elus. Kolmandaks, mul ei ole ikka veel läinud üle see vaimustus ja õnnetunne, et võtsin vastu otsuse saates osaleda – sellest tulenevalt saadab mind teadmine, et iga uus väljakutse võib nii palju huvitavat ja head ellu juurde tuua. See annab enesekindlust ja tahet minna kaasa uute projektidega.

Foto autor Robin Roots.

Foto autor Robin Roots.

Millega oled suve jooksul pärast saate lõppu tegelenud?

Juunis keskendusin sellele, et ülikoolis kõik esimese aasta lõpueksamid tehtud saaks. Pärast seda hakkasin rohkem muusikale keskenduma – tänaseks on mul koos minu enda bänd, tegeleme esimeste lugude ja plaanidega. Veel olen teinud mõned esinemised ja leidnud koostööpartnereid. Muusika kõrvalt olen tegelenud ka oma koertega – minu gordoni setterile Sky on planeeritud esimene pesakond ja inglise setteri Milaga valmistume uute tšempionitiitlite võitmisele.

Terve augusti veedan aga muusikaliproovides või etendusi andes. Muidugi olen proovinud ka puhata ja nautida suve nagu noor inimene – näiteks õppisin ära veelaua ja SUP’iga sõitmise ning üritan käia mõnusatel suveüritustel.

Selle kõige kõrval aitad seoses eesootava noortepäevaga kutsuda üles noori osalema Eesti Noorsootöö Keskuse omaloomingu konkursil „Minu tuleviku Eesti on koht, kus noor…“. Miks on Sinu arvates oluline, et noored selle üle mõtleksid?

Parema tulevikuga Eesti saab olla ainult meeskonnatöö vili. Selle tõttu peaks võimalikult palju noori panustama sellesse kasvõi väikeste otsustega enda igapäevaelus. Ma ei mõtle, et kõik peaksid presidendiks pürgima, vaid seadma mõningaid eesmärke elus – näiteks tahe õppida või tööd teha, luua endale täisväärtuslik ja võimalustega elu. Kui iga inimene nii mõtleks, siis kõik inimesed kokku looks edasiviiva terviku.

Milline on Sinu tuleviku Eesti ehk koht, kus noor..?

Kõige tähtsam on Eesti puhul hetkel tulevik, mille puhul noor tahaks siia jääda. Seda aga saavad luua peamiselt noored ise – mõttetu on lennata välismaale elama, lootes, et ehk kunagi on Eestis rohkem võimalusi eneseteostuseks. Kuidas selline asi iseenesest tekkima peaks?

Kuivõrd oled ise aidanud kaasa selle idee teostumisele?

Mina jäin näiteks Eestisse õppima. Oleks võinud ka astuda välismaale ülikooli, aga valisin meie enda võimaluse hariduseks. Valisin õigusteaduse spetsialiseerumisega rahvusvahelistel suhetel ja ma olen rahul. Eriti olen rahul sellega, et terve mu õppekava on inglise keeles, aga ise olen ikka Eestis. Nii paljud noored ei tohiks alahinnata meie ülikoole. Siin õppimine kindlasti suunab ka rohkem noori tulevikus siia jääma või vähemalt koostööd tegema Eestiga.

Mis üldse julgustab Sind tegutsema?

Ma olen vist lihtsalt nii kasvatatud… Peamiselt motiveerib mind aga lõpptulemus. Kui ikka tahan midagi, siis leian viisi, kuidas selleni jõuda. Kasuks tuleb ka see, et mind vaevu huvitab, mida teised inimesed minust arvavad. Tegutsen enda või kallite inimeste nimel, see ongi suurim julgustaja ja motivaator.

Millised on Su edasised plaanid ja ambitsioonid?

Annan välja oma esimese ise kirjutatud laulu, naudin muusikaga tegelemist, lõpetan ära ülikoolis bakalaureuse ning arvatavasti teen magistri rahvusvahelistes suhetes ja Aasia õpingutes, saan selgeks hiina keele, tuletan meelde saksa keele, olen hea vanem õde oma väiksele vennale, et ka tema usuks endasse kunagi nii palju nagu mina, reisima tahaks ka jõuda… Üldises pildis on praegune plaan minna eluga edasi just sellises suunas, nagu see hetkel läheb.