Algklassiõpetaja kui eeskuju ja suunanäitaja |Tallinna aasta noor õpetaja 2020 Simona Seppi

Algklassiõpetaja kui eeskuju ja suunanäitaja |Tallinna aasta noor õpetaja 2020 Simona Seppi
Peale gümnaasiumi avastab pea iga noor end lõputute valikute keskelt ning eriala valik on siiski üsna suure kaaluga – see mängib olulist rolli tulevikuplaanide kujundamisel. Tallinna aasta noor õpetaja 2020 Simona Seppi räägib lähemalt õpetajaameti iludest ja võludest ning toob välja miks otsustas eriala valikul just pedagoogika kasuks.

Simona tõdeb, et õpetajaks saamisest ta tegelikult kunagi ei unistanud. “Mind on läbi elu suunatud klassiõpetajaks õppima. Seda tegid erinevad õpetajad ja ka minu pere,” selgitas ta ja lisas, et ise ta selle tee peale enne ülikooli eriala valimist ei mõelnud.

Ülikooli astumisel kandideeris Simona kolmele erinevale erialale ning sai ka kõikidesse sisse. Valiku tegemisel lähtus ta sellest, kas õpitav eriala suudab teda õnnelikuks teha. “Kui pidin ühe eriala valima, siis sellel eluhetkel tundsin, et pean valima ameti, mis tooks minu ellu iga päev rõõmu,” tõdes ta ja lisas, et ta ei ole pidanud oma valikut kahetsema.

Enda peamiseks rolliks õpetaja töös peab Simona suunanäitamist. “Olen lastele eeskuju, sest nad tegelikult peegeldavad palju meie käitumist. Arvan, et kui mina suudan neile head eeskuju pakkuda, siis kasvavad ka neist head inimesed,” rääkis ta.

Õpetaja roll on olla ka lapse maailmavaate kujundaja. Nii on Simona jaoks olulisel kohal koolivälised üritused ning õpilaste viimine linna kultuuriasutustesse. Olles õpetaja pealinnas, on aga võimalusi mitmeid – näiteks külastatakse parke, teatreid ja loomaaeda. Seda kõike selleks, et suunata laste maailmavaadet ja luua sõbralikum linnaruum.

Vaata ja kuula lähemalt Karjääristuudio intervjuust:

Ole kursis, mis töömaailmas toimub – www.karjaarileht.ee!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga